سپاه از کشته شدن خدابخش شه بخش خبرداد و جندالله آن را تائید کرد

23 09 2010

فرمانده نيروی زمينی سپاه پاسداران، از کشته شدن خدابخش شه بخش، رهبر يکی از طوایف منطقه سيستان و بلوچستان خبر داد و گفت: اشرار و حاميانشان بدانند که آنان را در هر نقطه‌ای که باشند تعقيب کرده و به هلاکت خواهيم رساند.
به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نيروی زمينی سپاه پاسداران در گفت‌وگويی با تشريح عمليات آزادی گروگان‌های اخير توسط يگان‌های سپاه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: تمام کساني‌که قصد اختلال در امنيت داخلی کشور را داشته و اقدام به اعمال تروريستی و گروگان گيری نمايند، بايد بدانند که به هيچ وجه به آنان اجازه شرارت و گروگان‌گيری و خروج از مرزها را نداده و پاسخی قاطع و کوبنده به آنان خواهيم داد.
وی با هشدار به حاميان تروريسم و کشورهای که اشرار را پشتيبانی کرده و آموزش مي‌دهند، تصريح‌کرد: بهتر است اين کشورها و سرويس‌های امنيتي‌شان به اين نکته توجه کنند که وجود اين افراد نه تنها برايشان سودی ندارد، بلکه در آينده برای آنها دردسرساز هم خواهد شد.
پاکپور در عين حال بادرخواست از کشورهای همسايه برای همکاری در امن نگه داشتن مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی افزود: توصيه ما به کشورهای دوست و همسايه اين است که برای جلوگيری از ناامنی اقدامات تروريستی و شرارت که نتيجه‌ای جز لطمه به مردم هر دو طرف مرز ندارد همکاری و مشارکت موثری داشته باشند.
وی ادامه داد: در صورتی که اين اراده در آنها وجود نداشته باشد، پاسداران لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.
پاکپور در ادامه اين گفت‌وگو با اشاره به حادثه گروگان‌گيری در حوالی شهرستان راسک استان سيستان و بلوچستان يادآور شد: مقارن ساعت 22:30 روز چهارشنبه 25 شهريور ماه سال جاری تعدادی از اشرار در جاده راسک (چا‌بهار به زاهدان) يک دستگاه اتوبوس مسافربری را متوقف کرده و مبادرت به گروگان‌گيری از سرنشينان آن و سرقت تلفن‌های همراه، اموال و پول مسافرين مي‌نمايند که در اين بين 5 نفر سرباز و يک کارمند بانک شهرستان چابهار را به گروگان مي‌گيرند.
وی افزود: از همان ساعات اوليه اقدامات اطلاعاتی و عملياتی توسط يگان‌های قرارگاه قدس سپاه و گشت‌هايی هوايی به وسيلة بالگرد و ساير اقدامات لازم به سرعت انجام شد.
فرمانده نيروی زمينی سپاه ادامه داد: با توجه به زمان گروگان‌گيری که در شب بوده و همچين وضعيت خاص جغرافيايی منطقه مورد نظر، گروگان‌گيران موفق به دور شدن از محل و حرکت به سمت مقصد نهايی که منطقه مند و تربت در پاکستان شدند، ليکن اجرای عمليات سريع و برق آسای قرارگاه قدس نيروی زمينی سپاه مانع از تحقق اهداف آنان شد.
وی خروج از منطقه و حرکت به سمت پاکستان را با توجه به بستن نقاط مرزی توسط سپاه و بسيج، برای اشرار غير ممکن دانست و يادآور شد: اشرار،جمعه بعد از تاريکی هوا به منطقه مورتان (يکی از روستاهای مرزی منطقه) رسيده و با توجه به فاصله 15 کيلومتری اين منطقه تا مرز پاکستان قصد رسيدن به مرز را داشتند که مقارن ساعت 9 شب با اولين کمين رزمندگان بسيجی و افراد بومی منطقه مواجه شده و درگيری بين دو طرف آغاز شد.
سردار پاکپور ادامه داد: پس از نيم ساعت درگيری يکی از سربازان از دست گروگان‌گيران آزاده شد و يک نفر سرباز ديگر که زخمی شده بود نيز در حين درگيری آزاد شده و عمليات تعقيب، گريز و درگيری با برتری نيروهای خودی ادامه پيدا کرد.
وی افزود: همزمان با طلوع صبح و با تعقيب و گريز و همچنين محاصرة کامل منطقه، طی درگيری شديدی موفق به آزاد نمودن هر چهار گروگان باقيمانده شديم و چهار شرور مسلح هم به هلاکت رسيدند.
پاکپور با رد اخبار ضد و نقيضی که در خصوص شهادت يکی از گروگان‌ها منتشر شده بود، گفت: در اين عمليات چهار نفر از اشرار که يکی از آنها «خدابخش شه‌بخش» از افراد شرور و با سابقه منطقه و از سرکردگان اشرار و گروهک‌های تروريستی بود به هلاکت رسيد و يک نفر از گروگان‌ها هم که زخمی شده بود مداوا و آزاد شد.
فرمانده نيروی زمينی سپاه سپس با اشاره به سوابق و جنايات خدابخش شه بخش سرکرده اشرار و يکی از گروهک‌های تروريستی جنوب شرق کشور اظهار داشت: خدابخش شه بخش و گروه شرور و تروريست وی در سال‌های اخير طی چندين اقدام جنايتکارانه تعداد قابل توجهی از هموطنان عزيز و مردم سيستان و بلوچستان را به شهادت رسانده بود.
پاکپور افزود: وی در سال 85 در محور دارزين در جاده بم با ايجاده راه‌بندان 12 نفر از مردم و سپس در سال 87 اقدامات تروريستی ديگر در محور پير‌سوران با اجرای کمين و راه‌بندان تعداد 11 تن از پاسداران انقلاب اسلامی را به شهادت رسانده ‌است.
فرمانده نيروی زمينی سپاه در ادامه با اشاره به همکاري‌های خدابخش شه بخش با عبدالمالک ريگی و گروهک تروريستی وی خاطر نشان کرد: اين شرور جنايتکار در اسفند ماه سال 87 در منطقه لار در شمال زاهدان قصد داشت به همراه عبدالمالک ريگی و ديگر اشرار با اجرای راه‌بندان عمليات تروريستی ديگری را انجام دهد که با حضور قاطع و بموقع نيروهای سپاه و رزمندگان بسيجی به اهداف خود نرسيدند.
پاکپور انتقال محموله‌های انفجاری در پوشش مواد مخدر برای اجرای اقدامات خرابکارانه تروريستی را از جمله اقدامات اين شرور معرفی و تصريح کرد: شه بخش در يکی از اين عمليات‌ها در شمال شهرستان خاش در کمين نيروهای خودی گرفتار شده بود که با بر جای گذاردن صدها کيلو مواد منفجره، سلاح و تجهيزات بهمراه ديگر اشرار متواری شد.

اطلاعیه جندالله در مورد کشته شدن خدابخش شه بخش
بدینوسیله جنبش مقاومت جندالله به اطلاع عموم مردم ایران و بلوچستان می رساند که حاجی خدابخش شه بخش یکی از فرماندهان نظامی جنبش و عضو شورای نظامی جنبش در درگیری اخیر در منطقه سرباز به درجه والای شهادت نائل گردید و به لقای پروردگار پیوست.
حاجی خدابخش شه بخش مجاهدی مومن و فرماندهی دلیر و شجاع و رهبری توانا و مقتدر بود که با تمام وجود علیه متجاوزان و جنایتکاران قیام کرد و در این مسیر از هیچ قربانی دریغ ننمود و نهایتا جان خود را در همین راه فدا نمود.
بدون شک که حاجی خدابخش از دلیرترین و شجاع ترین فرزندان سرزمین سلحشوران و دلیران (بلوچستان) بود که در شدیدترین وسخت ترین درگیریها دشمنان را در هم می کوبید و با شجاعتی وصف ناپذیر در برابر پاسداران می ایستاد و حقیقتا که حاجی خدابخش حق خود را در راه جهاد ادا نمود و صدها تن از پاسداران رژیم را به درک واصل نمود.
حاجی خدابخش در آخرین درگیری که چند روز پیش در منطقه سرباز رخ داد شاهین گونه به داخل سنگر مزدوران محلی رژیم داخل شده و همه آنها را به هلاکت رساند و لحظاتی پس از آن گلوله ای از یک سنگر دیگر از مزدوران محلی و مخبران محلی و جاسوسان ناموس فروش به حاجی خدابخش اصابت نمود و حاجی خدابخش در این محل جام شیرین شهادت را نوشید و این آروزئی بود که سالها برای آن جنگیده بود و سالها در انتظار این لحظات لذت بخش بود.
حاجی خدابخش چند سال قبل سازمان مبارزان بلوچستان را بنیانگذاری نمود و خود رهبری این سازمان را بر عهده گرفت و چندین عملیات موفق را علیه سپاهیان و نظامیان به اجرا در آورد و هنگامیکه جنبش مقاومت جندالله فعالیت خود را گسترش داد رهبر شهید و امیر عظیم با حاجی خدابخش ملاقات نموده و از ایشان خواست که به جنبش محلق شوند چنانچه در اولین ملاقات به دست رهبر شهید بیعت نمود و الحاقش را به جنبش اعلام نمود و پس از دستگیری رهبر شهید به دست رهبر جدید حاجی محمد ظاهر بلوچ بیعت نمود و به جهاد و مبارزه علیه رژیم ادامه داد تا اینکه بامداد روز شنبه 27 شهریور در درگیری با مزدوران و جاسوسان محلی رژیم به شهادت رسید.
جنبش مقاومت جندالله شهادت این دلیر مرد تاریخ بلوچستان و رهبر مبارز را محضر خانواده شهید و همرزمانش و ملت ستمدیده بلوچ و جامعه اهلسنت و محضر رهبر جنبش مقاومت حاج محمد ظاهر (حفظه الله و رعاه) تبریک و تسلیت گفته و برای شهید علو درجات در بهشت برین طلب می نماید.
شهادت چنین شخصیتی به ملت مرده زندگی و حیاتی تازه خواهد داد و از این جهت برای ملت مبارک و قابل تبریک است و از سوئی شهادت وی ضایعه ای برای ملت مسلمان است ولی شهادت وی روحی تازه در این ملت خواهد دمید و الله تعالی هرگز خون شهدای راه اسلام را تضییع نخواهد کرد و خون شهیدان موجب بارور شدن مبارزه و مقاومت خواهند شد.
بی شک که نام حاجی خدابخش در تاریخ جهاد و مبارزه برای همیشه جاودان شد و او تبدیل به اسطوره ای از مقاومت و مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی شد و اگرچه ایشان امروز از این جهان رفته است اما نامش برای ابد تابنده خواهد ماند و فرزندان این دیار به نام چنین دلیر مردانی افتخار خواهند کرد.
جنبش مقاومت از همه مردم غیور و مسلمان بلوچ می خواهد که خدابخش گونه بپاخیزند تا اینکه سلطه کفار و متجاوزان را از سرزمین خود پایان دهند ، امروز روز خواب و غفلت نیست بلکه روز بیداری و قیام است و درخت آزادی نیاز به مقاومت و مبارزه دارد که باید همه دست در دست هم داده و پای متجاوزان را از سرزمین خود قطع نمائیم.

Advertisements

کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: