خط و نشان کشیدن آقای دلاور بلوچ برای ملت بلوچ

18 12 2010

خط و نشان کشیدن آقای دلاور بلوچ برای ملت بلوچ
دلاور بلوچ جان فراموش نکنید که شما فقط یک حق رای دارید
جناب دلاور بلوچ آرام باشید و بر اعصاب خود مسلط شوید در عوض به حرفها و عقاید دیگران گوش بسپارید و به نظرات آنها توجه کنید. جناب دلاور بلوچ بسیاری از ما وقتی انتقادی می شنویم، حالتی تدافعی به خود گرفته و رنجیده یا عصبانی می شویم، بنابراین انتقاد را پدیده ای نامطلوب تلقی می کنیم، حال آن که این گونه نیست.

ما برای این که بتوانیم بین انتقاد مخرب و مفید، تفاوت قائل شویم. و هم چنین قادر شویم با انتقاد کنار بیاییم، باید بتوانیم خودمان را به درستی ارزیابی کنیم. به این معنی که در مورد عقاید، افکار، اعمال احساسات خود، آگاهی و صراحت داشته باشیم.ما نیازمندیم برای سنجش خود، ملاک هایی داشته باشیم زیرا در غیر این صورت، انتقاد دیگران را به سادگی می پذیریم. برای مثال، اگر همواره به شما گفته شود که کند کار می کنید. حتی اگر بدانید سرعت کار کردن شما مناسب است، کم کم آن را باور خواهید کرد و اگر عزت نفس کافی نداشته باشید که خود را به طور دقیق ارزیابی کنید، آن گاه در مورد رفتارهای خود، شروع به معذرت خواهی نموده یا احساس گناه می کنید.
ما برای این که بتوانیم بین انتقاد مخرب و مفید، تفاوت قائل شویم و هم چنین قادر شویم با انتقاد کنار بیاییم، باید بتوانیم خودمان را به درستی ارزیابی کنیم
به دلیل اشباع شدن از پیامهای انتقادی ملاک های سنجشی که برای خود به کار می بریم، بیش تر وقت ها ما را حمایت نمی کنند. ما فقط آمادگی زیادی خواهیم داشت که باور کنیم بد هستیم. این، یکی از دلایلی ست که برخورد با خشم را برای افراد، مشکل می سازد، یعنی اگر کسی از آنان خشمگین شود، احساس خطاکاری، سرخوردگی و صدمه می کنند.

دلاور بلوچ هیچ گاه در هیچ جای این جهان پهناور نمی توان دو انسان با خصوصیات فکری و اعتقادی یکسان بیابیم. هیچ گاه نمی توان دید افراد را نسبت به یک موضوع «دقیقاً» شبیه به هم ببینیم. حتی دو قلوهای یکسانی که از یک پدر و مادر بوجود می آیند ، در یک زمان متولد می شوند ، با یک تربیت و فرهنگ رشد می کنند ، از نظر چهره یکسان هستند ، اما عقاید و جنبه های فکری بسیار متفاوتی با هم دارند.اجتماع در برگیرنده ی افراد با سطح فکری و فرهنگی متفاوت است. هیچ اجتماعی یافت نمی شود که افرادش 100% هم دل ، هم عقیده و هم فکر باشند. خواه این جامعه بسیار بزرگ باشد خواه از یک خانواده دو نفری تشکیل شده باشد.
جناب دلاور بلوچ اینجاست که تعامل اجتماعی بحث احترام متقابل را پیش می کشد، زیرا در اجتماع تنها راه تعامل با دیگران اجترام گذاشتن به فکر و عقیده آنهاست.شاید در زندگی روزمره ما با افرادی رو به رو شویم که نقاط فکری و اعتقادی متضادی با ما داشته باشند ، اما وقتی از سوی او نسبت به عقاید خود مورد احترام قرار می گیریم، ما نیز نا خود آگاه به اعتقادات وی احترام می گذاریم.

دلاور بلوچ اینجاست که عقل ، شعور ، معرفت ، حسن رفتار پا به عرصه ی تعاملات روزمره ی افراد خوش اندیش و محترم می گذارد که نه تنها دیگران که با وی هم عقیده نیستند با او به راحتی ارتباط برقرار می کنند بلکه در مواقعی به سمت تفکرات او سوق داده می شوند.

جناب دلاور بلوچ در طبیعت هم چنین تعامل زیبایی را می توان یافت که چه شگفت خالق بی نظیر ما، ماهیتهای متضاد را در کنار هم بوجود آورده تا ما انسانهای خردمند و صاحب عقل و اندیشه با نظاره بر آنها باموزیم که چگونه با احترام متقابل در همه ی زمینه ها در کنار هم با اعتقادات متفاوت زندگی می کنیم.
جناب دلاور بلوچ متأسفانه بسیاری از اشخاص در ظاهر خود را صاحب گفتار، کردار و پندار نیک می دانند و در باطن از این صفت ها عاری هستند و تاب و توان و تحمل اندیشه و اعتقادات مخالف خویش را ندارند و با گفتار ناپسند خود، اعتقاد های دیگران را به چالشهای غیر منطقی می کشانند که خود به خود گفتار نیک از ایشان صلب می شوند و با عمل نکردن به اتقاداتشان و تجاوز به اعتقادات دیگران ذهن افراد را نسبت به خویش آلوده می کنند، چنین افرادی هیچ گاه گفتار، پندار و کردار نیک ندارند بلکه متجاوزانی مستبد و پوچگرا هستند که هیچگاه به تعامل اجتماعی، احترام متقابل و ارزشها و هنجارهای انسانی فکر نمی کنند.

چوک پهره
پهره روتاک

متجاوزان اشغالگر باید سرزمین بلوچستان را ترک کنند

دلاور بلوچ
عملیات استشهادی چابهار هشداری بود برای تمامی غیر بومیان فارس که باید بلوچستان را ترک کنند ورنه کشته خواهند شد و خود مسئول کشتار خود هستند اگرچه این هشدار به مذاق ب برخی شیعه زدگان غرب نشین این خوشایند نباشدو آن را افراطی گری و بنیادگرائی و هرچه دلشان می خواهد نام نهند و می توانند بگویند فرزندان اسامه و القاعده و طالبان و هرچیز دیگری که طبق میل دلشان باشد.

سخن یکی است و تمام شیعیان باید بلوچستان را تخلیه کنند وبروند و بس افرادی که می خواهند با شیعیان زندگی کنند از سوئد و لندن به قم و نجف تشریف ببرند که جای شیعیان بلوچستان نیست که در حق بلوچستان شعیان غیر بومی چنان جنایت و ظلم کرده اند که دیگر قابل تحمل نیستند و عملیات چابهار هشداری برای آنها بود.جنبش جندالله هم یک گام از این موضع عقب نشینی نخواهد کرد و این خواسته اکثریت ملت بلوچ است که خواهان خروج تمامی بیگانگان از سرزمین خود هستند زیرا خود می خواهند بر خود حکومت کنند.و محکوم کردن غرب و شرق و چند وب نگار و چند حزب 2 نفره هیچ تاثیری بر موضع گیری جنبش مقاومت نداشته و نخواهد داشت و وقتی جنبش پروای ابرقدرتی مانند امریکا را ندارد پروای چند وب نگار دور افتاده را که هیچ آشنائی با بلوچستان ندارند را هم ندارد و نخواهد داشت.من رک و بی پرده می گویم که غیربومی های شیعه ساکن بلوچستان که مدتی مهمان این مردم بوده اند و الان صاحب خانه شده اند و همه چیز مردم را غصب کرده اند باید بلوچستان را ترک کنند و بروند ورنه کشته خواهند شد و به هیچ کس رحم نخواهد شد و این هشداری است که بارها داده ایم و الان باز هم می دهیم.
اگر همه جهان هم محکوم کند فرقی به حال جندالله نمی کند و جندالله خواهان خروج بیگانگان است و بس و باکی از محکومیتها ندارد و از این محکومیت ها هزاران بار شنیده است.
و این موضع جندالله را هر چه می خواهند نام نهند از افراطی گری و بنیادگرائی و خشونتگرائی و دیوانگی و طالبانیسم و وووو ما از همه این القاب استقبال می کنیم و براه خود ادامه می دهیم و به اندازه ذره ای هم عقب نشینی نخواهیم کرد و این القاب ما را بر موضع واضح و شفاف مصمم تر می کند.
یک کلام و ختم کلام
خروج بیگانگان شیعه از بلوچستان
آری خروج تمامی بیگانگان
بلی : خروج همه متجاوزان
و بس

Advertisements

کارها

اطلاعات

4 responses

19 12 2010
Golzamin

ba salam
Ostade gerami
Nazare shakhsiye shoma ra khandam
albate shoma ham yek ray darid va ghabele ehteram
ama bande ba Jondolah va makhsoosan ba nazare Delavar movafegham
zemnan Delavar darad az jan maye mizare baradar jan
man ba mobareze madani movafegham ama bakoda Ghanoon
Yaghoob ke yadetoone

19 12 2010
عبدالحمید

این دیدگاه که عرض کردید نیز فقط به گفته خودتان فقط برای خودتان می باشد و ملت بلوچ همه که من یکی از انها هستم اصلآ قبول ندارم و واقعآ این کارها احمقانه ترین افکار می باشد

20 12 2010
Golzamin

jenabe Abdol Hamid manam Arze shoma ra ghabool nadaram

be nazare bande ham shoma ahmaghtarin farde Baloch mibashid

shenidin ke

kalookh andaz ra pasokh be sang ast

zemnan shoma va doshookiha door neshastino harfe moft mizanin

ma mobareze ra edame midahim va az shoma baki nadarim

21 12 2010
Golzamin

Delavar ba Hokoomat mobareze mikonad va Dar jang o dargirist

Shoma che

Faghat Harf MOFTTT

Jaye basi Ta asofe

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: