احتمال دستگیری رهبر «جندالله» یا سخنگوی «جندالله»؟ و تکذیب استاندار و «جندالله»

24 12 2010

مَی مَکُران ـ در حالی که خبرگزاری ایرنا خبر از دستگیری عبدالرئوف ریگی، سخنگوی گروه «جندالله» را انتشار داده است، سایت «زاهدان پرس» خبر از دستگیری احتمالی محمدظاهر بلوچ رهبر «جندالله را منتشر کرده است. هر چند «زاهدان پرس» مدعی شده است که این خبر را از یک شبکه تلویزیونی پاکستانی دریافت کرده است و ایرنا آن را از قول منابع امنیتی پاکستانی مخابره کرده است، اما هنوز این خبر رسمأ تائید نشده است و سایت های وابسته به «جندالله» نیز تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده اند.

متن خبر ایرنا چنین است :
ایرناـ جانشين عبدالمالك ريگي دستگير شد

اسلام اباد – ‹ عبدالرئوف ‹ جانشين ‹ عبدالمالك ريگي ‹ سركرده گروهك تروريستي جندالشيطان توسط نيروهاي امنيتي پاكستان دستگير شد. به گزارش پنجشنبه شب ايرنا ، منابع محلي در پاكستان ضمن تاييد بازداشت اين تروريست اعلام كردندكه نيروهاي امنيتي پاكستاني توانستند در يك عمليات موفقيت اميز عبدالرئوف را دستگير كنند.
خبرهاي تكميلي متعاقبا ارسال خواهد شد .

متن خبر «زاهدان پرس » چنین است»
آيا محمد ظاهر بلوچ دستگير شده است؟

اخبار پراکنده از بازداشت جانشین عبدالمالك در پاکستان
تاريخ انتشار:02 دی 1389 ساعت 13:14
به گزارش زاهدان پرس ، شبکه تلویزیونی GEO پاکستان در خبری اعلام کرد که سرویس اطلاعاتی پاکستان این فرد را دستگیر کرده و او را در اختیار دارد. هنوز منابع رسمی دولت پاکستان، این خبر را تأیید نکرده‌اند. همچنین مقامات کشورمان نیز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند. گروهک تروريستي جندالشيطان مسئوليت عمليات‌هاي تروريستي متعددي از جمله جنايت روز تاسوعاي چابهار را برعهد دارد
یک شبکه تلویزیونی معتبر پاکستانی از بازداشت جانشین سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالشیطان خبر داد.
به گزارش زاهدان پرس ، شبکه تلویزیونی GEO پاکستان در خبری اعلام کرد که سرویس اطلاعاتی پاکستان این فرد را دستگیر کرده و او را در اختیار دارد. هنوز منابع رسمی دولت پاکستان، این خبر را تأیید نکرده‌اند. همچنین مقامات کشورمان نیز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند. گروهک تروريستي جندالشيطان مسئوليت عمليات‌هاي تروريستي متعددي از جمله جنايت روز تاسوعاي چابهار را برعهد دارد.
بر پايه گزارش رجانيوز، این در حالی است که در صورت صحت این خبر، پیگیری‌های دیپلماتیک و سیاسی- امنیتی ایران باید به سرعت برای تحویل گرفتن این شرور فعال شود تا ماجرای بازداشت ریگی در پاکستان یک سال قبل از عملیات پیچیده وزارت اطلاعات ایران تکرار نشود.
در جریان بازداشت اول ریگی که بخش‌هایی از سرویس اطلاعاتی پاکستان که مستقیماً زیر نظر رئیس‌جمهور فعالیت می‌کنند، در آن نقش داشتند، وی پس از چند روز آزاد شد و دولت پاکستان نیز از اساس این بازداشت را تکذیب کرد.
بنا بر این گزارش، بخش‌های عمده‌ای از سرویس اطلاعاتی پاکستان (ISI) در این کشور به‌عنوان بخش‌های خودمختاری شناخته می‌شوند که خود را ملزم به تبعیت از دولت مرکزی نمی‌بینند و حتی دولت نیز در مواردی از نفوذ گسترده و قدرت آن‌ها هراس دارد.
این سرویس اطلاعاتی نقش عمده‌ای در صدور تروریسم از پاکستان به منطقه برعهده دارد و با همکاری نزدیک وهابی‌های تندرو، از افراطی‌گری مذهبی به نفع اقدامات تحریک‌آمیز و تروریستی استفاده می‌کند.
در جریان عملیات بازداشت ریگی در آسمان ایران نیز که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی آن را به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های امنیتی اجرا کرد، پاکستان اساساً نقشی در کمک به ایران نداشت و حتی چنانچه ISI در جریان قرار می‌گرفت، ریگی را فراری می‌داد.
در عین حال، مقامات کشورمان باید با فعال کردن فوری ظرفیت‌های سیاسی و دیپلماتیک، شرور دستگیر شده را از پاکستان تحویل بگیرند. سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد كل نيروهاي مسلح سه روز پیش با یادآوری انفجار روز تاسوعا در چابهار که حدود 40 شهید و بیش از 80 زخمی بر جای گذاشت، به مقامات پاکستان هشدار داد که چنانچه دولت این کشور مانند سال‌های اخیر در زمینه کنترل و منع اقدامات تروریستی در مرزهای خود کوتاهی کند، ایران از حق مشروع خود استفاده خواهد کرد.

خبر ایلنا: تکذیب استاندار سیستان و بلوچستان
ایلنا: استاندار سيستان و بلوچستان از تاييد نشدن خبر دستگيري عبدالرئوف ريگي ،جانشين عبدالمالك ريگي توسط مقامات پاكستاني خبرداد.
علي محمد آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با اشاره به انتشار خبر دستگيري جانشين عبدالمالك ريگي در پاكستان اظهاركرد: شب گذشته استانداري تماسي را با مقامات پاكستاني برقرار كرد كه در اين تماس خبر دستگيري عبدالرئوف ريگي تاييد نشد.
وي ادامه داد: هنوز هيچ مقام رسمي در پاكستان خبر دستگيري جانشين عبدالمالك ريگي ، رهبر به هلاكت رسيده گروهك تروريستي جندالشيطان را تاييد نكرده است.
به گفته وي عبدالرئوف ريگي برادر عبدالمالك ريگي و سخنگوي فعلي گروهك تروريستي جندالله است و فتواهاي فعلي اين گروهك شيطاني از طرف عبدالرئوف ريگي صادر مي‌شود.
استاندار سيستان و بلوچستان با تاكيد بر اينكه دستگيري اين فرد مزايايي بسياري در پي خواهد داشت ، گفت: بايد در انتظار خبرهاي بعدي در مورد صحت اين دستگيري باشيم.
گفتني است شب گذشته برخي خبرگزاري ها خبر دستگيري عبدالرئوف ريگي جانشين عبدالمالك ريگي را توسط مقامات محلي پاكستان و در خاك اين كشور مخابره كردند.

اطلاعیه تکذیب جندالله
بدينوسيله جنبش مقاومت مردمي ايران اخبار منتشر شده در رسانه هاي رژيم مبني بر دستگيري رهبر جنبش مقاومت حاج محمد ظاهر بلوچ و همچنين ادعاي دستگيري سخنگوي جنبش مقاومت عبدالرئوف ريگي را تكذيب مي نمايد و اعلام مي دارد كه اين دو بزرگوار در صحت و سلامت و در پايگاههاي جنبش در كوههاي بلوچستان به سر مي برند و هيچ آسيبي به آنها نرسيده است و هرگز در خاك پاكستان نيستند كه آنجا دستگير شوند.
رسانه هاي رژيم جهت سرپوش نهادن بر ضعف و شكست رژيم و ايجاد تشويش و نگراني در مردم بلوچ و اهلسنت و تشخيص دادن موقعيت مبارزين به چنين دروغهائي متوسل مي شوند كه جز رسوائي براي رسانه هاي دروغپرداز رژيم سودي ديگر در بر ندارند و چهره دروغين نظام دجال صفت را بيش از پيش به نمايش مي گذارد.
گزارشها از بلوچستان حكايت از نگراني عميق مردم از پخش چنين اخبار دروغي مي باشد كه جنبش از مردم مي خواهد كه ماهيت دروغپرداز رژيم را بهتر درك كنند و فريب دروغهاي رژيم را نخورند و براي فرزندان خود در ميدان نبرد دعا كنند.
جنبش مقاومت مردمي ايران (جندالله)

Advertisements

کارها

اطلاعات

3 responses

24 12 2010
rostam

عبدلمالک ریگی را برخی از افراد به ظاهر اپوزیسیون در خارج و پاکستان لو دادند . رییس جمهور پاکستان برای فرار از مجازات قتل در لندن مخفی بود و جمهوری اسلامی او را خریده است. آنها که میگویند احمدی نژاد دزد است دروغ میگویند احمدی نژاد سرمایه های ایران را خرج ترور یسم و خریدن رهبران کشورها و روسای امنیتی میکند و البته قیمت آنان با لا است. من از اروپا مینویسم . مردم بلوچ شانس بسیار زیادی دارند که حمایت سیاسی اروپا را کسب کنند بشرط آنکه از ترور دست بردارند . در مصاف آخر حتما لازم است همه اسلحه برداریم و من پیرمرد همراه شما اسلحه بر خواهم داشت. اما امیر حسین شیرانی را آزاد کنید . به شکلی که نتواند پاسدارها را به محل شما بیاورد. دانشمند اتمی ارزش کشتن ندارد. رستم از اروپا

24 12 2010
rostam

سازمان امنیت پاکستان میلیاردها دلار از خامنه ای دریافت میکند. خامنه ای پنجاه سال پیش کتابی در باره نقش پاکستان در منطقه نوشته و از آنروز خودرا کارشناس پاکستان میداند . او برنامه های بزرگی دارد . پنج سال است سی کرده است جنگی بین هند و پاکستان بر پا کند اما با هوشیاری هندی ها و آمریکایی ها شکست خورده است. جند اله باید بجای کارهای تاکتیکی تروریستی شاهرگ رژیم در پاکستان را هدف قرار دهد. جند اله باید شاخه غیر نظامی درست کند و مرتبا روی نقش مخرب رژیم افشا گری کند. همانطور که مجاهدین خلق میکنند . مجاهدین چهل سال اسلحه بکار بردند . تانک هم داشتند ولی در این ۵ سال بدون اسلحه رژیم را بیچاره کردند . بلوچها متاسفانه کم سواد هستند و دنیا را نمیشناسند . لطفا بیانیه های امنیتی رژیم را ۳ بر بخو ا نید و متوجه میشوید وحشت دارند روابط آنان با سازمان امنیت پاکستان که برای کارهای مخرب سطح بالا ساخته شده است در ماجرای جند اله صدمه بیند . شما با کمربند انفجاری نمیتوانید کنفرانس سیاسی بگذارید . شاهرگ رژیم در پاکستان است. آنها میخواهند آنرا به عراق دوم بدل کنند . همانطور که دختران ایرانی را د راختیار گروهبانهای عراقی قرار میدهند دختران بلوچ را حراج خواهند کرد. با این گرازها باید با فراست مبارزه کرد . سر بریدن افراد کمک نمیکند فقط دل شما را خنک میکند.

25 12 2010
rostam

حا لا چه باید کرد؟ رژیم افراد مهمی را دستگیر کرده است و سعی خواهد کرد را میتواند روحیه مردم بلوچ را خراب کند. از این ماجرا ها باید درس گرفت برای زدن ضربه های بعدی به پیکر رژیم و این ضربه ها را باید متوجه دستگاههای امنیتی ان کرد. از طریق ایجاد چالشهای مداوم و حساب شده در چند سطح و نه انفجار کور بمبها .
اگر جند اله میخواهد یا نمیخواهد باز هم عملیات مسلحانه کند من با این نظر نمیتوانم
آنرا عوض کنم اما پیشنهادی دارم برای بالا بردن هزینه های رژیم . آیا یادتان هست کردستان بیست سال پیش را ؟ احمدی نژاد مسول مهم سرکوب کردها بود. رژیم متوجه شد تا وقتی پشت جبهه کردها محکم باشد ضربه زدن به آنان دشوار است. پس عملیات امنیتی مهمی را برای همکاری با جلال طالبانی انجام داد . در نتیجه توانست در سال ۱۳۶۹ عملیات مهمی به رهبری احمد کاظمی( که خامنه ای دو سال قبل هواپیمای او را ساقط کرد زیرا کاظمی از باند محسن رضایی بود) انجام دهد. کردهای ایرانی را داخل عراق محاصره کردند در حالی که آنها خواب بودند.
آیا فیلم یا کتاب لحظات ۱۷ گانه بهاران را دیده اید؟ این داستان در باره سربازان گمنام ارتش سرخ در داخل آلمان نازی است و سماجت و مهارتهای نفوذی را تبلیغ و آموزش میدهد . ابتدا بصورت کتاب داخل چپها و بعد فیلم در صدا و سیما مرتبا پخش میشد.
حالا میرسیم به پیشنهاد من . بلوچها باید با اجرای یک سری کنفرانسها در لندن همکاری سازمانهای امنیتی پاکستان با رژیم را زیر نور افکن ببرند. در فضای ویکی لییکس این بسیار مشتری خواهد داشت . رژیم پروژه بزرگی در کشمیر دارد و بهترین جا برای ضربه زدن به ان لندن است. تروریسم شیعه بسیار موذی است و سنی ها را علیه مذهب خودشان بکار میگیرد و بکشتن میدهد .
با چنین کنفرانسی که بهتر است بعد از نوروز انجام شود اما از امروز آگهی شود رژیم جریمه و هزینه زیادی متحمل خوهد شد. اما کنفرانس باید در سطح بالا باشد و رسانه ها آنرا ثبت کنند . یک محور دیگر که میتوان از رژیم جریمه گرفت عومل نفوذی ان در داخل اپوزیسیون است. اگر دقت کرده باشید تعداد زیادی از سازمانهای چپ و لیبرال و ناسیونالیست جند اله را محکوم کردند . به چه عنوانی ؟ آیا به عنوان اینکه مبارزه با رژیم ممنوع است ؟ خیر به عنوان آنکه انفجار انتحاری تروریسم است و باید انر د رهر کجا محکوم کرد. خوب نکته همین است . این سازمانها در کارنامه خود ندارند که تروریسم رژیم را در عراق و یا تشبسا ت تروریستی رژیم را در کشمیر و یا آفریقا محکوم کرده باشند زیرا دروغگو هستند . تروریسم رژیم را به عنوان مبارزه با آمریکا پسند میکنند هر اندازه هم کور و زشت باشد. از طرفی همانطور که علی یونسی پنج سال پیش گفت رژیم داخل این سازمانها نفوذی هم دارد و مدیریت میکند . رژیم حتی داخل مجاهدین خلق هم نفوذی دارد. مردم بلوچ باید از این سازمانها دعوت کنند با تمام امکانات رسانه ای خود در کنفرانس افشای تروریسم رژیم در کشمیر شرکت کنند. این چالشی مهم خواهد بود برای آنان . مسلما یا دیدگاههای بیمار گونه آنان و یا مدیریت منیتی رژیم در داخل آنان اجزه این را نخواهد داد. این میشود جریمه دوم رژیم. در پایان دستگیری سران بلوچ به تنهای برای سازمان امنیت پاکستان ممکن نبوده است و حتما نفوذی هایی از طریق رژیم در تشکیلات جند اله هستند . از انشای بیانیه فیروز آبادی و سخنان احمدی نژاد این مطلب این است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: