کمپین : از اعدام حبیب لطیفی جلوگیری کنیم

24 12 2010

کمپین : از اعدام حبیب لطیفی جلوگیری کنیم
دسامبر 24, 2010
حبیب الله لطیفی پور یک جوان 29 ساله کرد ؛ دانشجوی مهندسی صنایع و فعال حقوق بشر است که به بهانه های واهی در سال 1386 دستگیر شد و تحت شکنجه های . . وحشیانه قرار گرفت که منجر به دو بار بستری شدن او در بیمارستان های سنندج شد. بنا به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی حبیب لطیفی پور آنقدر شکنجه شده بود که تنها میتوانست روی سینه خود بخزد و تحت این شرایط تا چهار ماه نیز ممنوع الملاقات بود.

سرانجام پس از شکنجه های فراوان و مقاومت حبیب لطیفی پور ؛ اعتراض او به اعدام احسان فتاحیان و عدم قبول جاسوسی بر علیه هم بندان خود حکم اعدام او قطعی شد و حتی مورد تجدید نظر نیز قرار نگرفت. امروز به وکیل او آقای نیکبخت اعلام شد که حکم اعدام او روز یکشنبه 26 در زندان سنندج اجرا خواهد شد.

ما از همه ایرانیان آزاده و اعضای گروه میخواهیم که هر چه سریعتر از طریق تلفن و یا ایی میل و یا فکس با عفو بین الملل و دفتر سازمان ملل متحد تماس گرفته و خواهان اقدام فوری شورای حقوق بشر سازمان ملل و شخص آقای بان کی مون و خانم ناوی پیلای جلوگیری از اجرای حکم اعدام حبیب لطیفی شوند. .

آدرس های تماس:

Telephone: +41 22 917 9220

Email: InfoDesk@ohchr.org

Email: nationalinstitutions@ohchr.org

gmagazzeni@ohchr.org

بان کی مون:

sg@un.org

ناوی پیلای ( رییس کمیسیون حقوق بشر)

registry@ohchr.org

——————–

ایی میل پیشنهادی:

میتوانید متن زیر را کپی کرده و برای هر دو ایی میل ( بان کی مون و ناوی پیلای) بفرستید.

Your Excellency,

I am writing to respectfully ask for your immediate intervention to prevent the execution of Habibullah Latifipour, a 29-year old Kurdish student and activist. The execution of Mr. Latifipour has been scheduled for Sunday, December 26th in Sanandaj prison.

Habib Latifi was arrested in was arrested in October of 2007 without being given a reason. Mr. Latifi was not allowed visits for 4 months and as a result of severe torture, he was able to move only by crawling on his chest and was hospitalized twice. Mr. Latifi was convicted of risking national security. He was told he would be executed when he refused to report monthly on two other prisoners.

Please break your silence regarding the ongoing executions in Iran. Mr. Latifi is a student and his punishment is only meant to scare the Iranian people in the aftermath of the economic and political crises.

The Iranian government has no respect for the Universal declaration of the human rights and no regards for the human life. There are no means inside Iran to protest against this brutal punishment. Our only means is to ask for your Excellency’s immediate intervention. Please contact the Iranian officials and ask them to immediately stop the execution of Mr. Latifi and allow him a fair and open trial with the presence of a UN representative.

Your immediate action can save a life. Please do not refuse to help .

Sincerely

…….

————————

پیام پیشنهادی به عفو بین الملل

http://www.amnesty.org/en/contact

به صفحه بالا بروید و نا م و ایی میل خود را بگذارید و متن زیر را

کپی کنید

Dear Sir/Madame

I am writing to respectfully ask for your immediate intervention to prevent the execution of Habibullah Latifipour, a 29-year old Kurdish student and activist. The execution of Mr. Latifipour has been scheduled for Sunday, December 26th in Sanandaj prison.

Habib Latifi was arrested in was arrested in October of 2007 without being given a reason. Mr. Latifi was not allowed visits for 4 months and as a result of severe torture, he was able to move only by crawling on his chest and was hospitalized twice. Mr. Latifi was convicted of risking national security. He was told he would be executed when he refused to report monthly on two other prisoners.

Mr. Latifi is a student and his punishment is only meant to scare the Iranian people in the aftermath of the economic and political crises.

The Iranian government has no respect for the Universal declaration of the human rights and no regards for the human life. There are no means inside Iran to protest against this brutal punishment. Our only means is to ask for the immediate intervention of international organizations. Please issue a statement immediately and ask the Iranian officials to stop the execution of Mr. Latifi and allow him a fair and open trial with the presence of a UN representative.

Your urgent action can save Mr. Latifi’s life.

Sincerely,

————

میتوانید پس از فرستادن نامه و یا تماس تلفنی و یا شرکت در تظاهرات و یا هر اقدام دیگری برای نجات جان حبیب لطیفی در این صفحه عضو شده و اقدام خود را قید کنید و یا لینک های مربوط به اقدامتان را در آنجا بگذارید.
http://www.facebook.com/pages/mn-bray-jlwgyry-az-adam-hbyb-ltyfy-aqdam-krdm/180081368677865?v=info
هشدار عفو بین‌الملل در مورد خطر اعدام حبیب‌الله لطیفی
24 12 2010

هشدار عفو بین‌الملل در مورد خطر اعدام حبیب‌الله لطیفی
سازمان عفوبین الملل با انتشار بیانیه‌ای با اعلام این که حبیب الله لطیفی، شهروند کرد ایرانی که به اعدام محکوم شده است، به سلول انفرادی مننقل شده، نسبت به اعدام وی در روزهای آینده هشدار داده است.

سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است، حبیب‌الله لطیفی، شهروند کرد ایرانی، به سلول انفرادی در زندان سنندج منتقل شده است.
به نوشته این سازمان طرفدار حقوق بشر در جهان، انتقال زندانیان محکوم به اعدام به سلول انفرادی در ایران، معمولاً بیانگر آن است که زندانی چند روز دیگر اعدام خواهد شد.

حبیب‌الله لطیفی، دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد ایلام دو سال پیش از سوی دادگاه انقلاب سنندج و بدون حضور وکیل یا اعضای خانواده‌اش در پشت درهای بسته به اتهام عضویت در گروه پژاک و «محاربه» به اعدام محکوم شد.

یک سال بعد از صدور این حکم دادگاه تجدید نظر نیز حکم اعدام این شهروند کرد ایرانی را تایید کرد.

بر اساس اعلام عفو بین‌الملل وی حدود یک هفته پیش به سلول انفرادی منتقل شده و ممکن است «هر آن» اعدام شود.

عفو بین‌الملل افزوده است، شِرکو معارفی، یک جوان کرد دیگر نیز، که در سقز به اعدام محکوم شده است، همچنان در «سلول مرگ» نگهداری می‌شود.

در ماه‌های اخیر چندین نفر از شهروندان کرد ایرانی به اعدام محکوم شده‌اند، که به نوشته عفو بین‌الملل این اقدامات به تلافی ترور چند تن از مقام‌های محلی در مناطق کردنشین صورت می‌گیرد.

در جریان سلسله ترورهای شهریور ماه گذشته در مناطق کردنشین ایران، نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان، رئیس شورای شهر سنندج و یک روحانی سنی‌مذهب که در انتخابات ۲۲ خردادماه از محمود احمدی‌نژاد حمایت کرده بود، کشته شدند.

همچنین چند روز پیش نیز دادستان شهرستان خوی نیز در جریان یک سوقصد جان خود را از دست داد.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه خود همچنین با محکوم کردن اقدام‌های تروریستی علیه شهروندان غیرنظامی، از حامیان حقوق بشر در سراسر جهان خواسته‌ است، با ارسال نامه به رهبر جمهوری اسلامی و مقام‌های قضایی ایران از آنها بخواهند، اجرای حکم اعدام حبیب‌الله لطیفی را متوقف کرده و حکم اعدام وی و شیرکو معارفی را لغو کنند.

در آبان ماه سال جاری نیز احسان فتاحیان، جوان ۲۷ ساله کرد ایرانی که به اتهام محاربه به مرگ محکوم شده بود، علیرغم درخواست‌های طرفداران حقوق بشر در سنندج اعدام شد.
به دنبال اعدام وی چندین تن از نمایندگان مناطق کردنشین در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار پایان بخشیدن به «اعدام جوانان کرد» در ایران شده بودند.

در مقابل حکم پسرم و دیگر محکومین به‌ اعدام سکوت نکنید
24 12 2010
مادر حبیب لطیفی: در مقابل حکم پسرم و دیگر محکومین به‌ اعدام سکوت نکنید
کاوه قریشی:
حبیب الله لطیفی به همراه 20 نفر دیگر از فعالان سیاسی کرد به اعدام محکوم شده اند. سازمان عفوبین الملل با انتشار بیانیه‌ای با اعلام اینکه لطیفی رابه سلول انفرادی منتقل کرده اند، نسبت به اعدام وی در روزهای آینده هشدار داده است. صغرا لطیفی مادر این زندانی کرد، در اولین مصاحبه ـ دو سال و نیم پس از دربند بودن فرزندش ـ با بیان اینکه تلاشهایشان جهت متوقف کردن حکم حبیب به جایی نرسیده است، به روز می گوید: “هر کاری می خواهید انجام دهید، فقط پسرم را اعدام نکنید”. این مصاحبه در پی می آید.

آخرین خبری که از پسرتان دارید چیست؟

هفته گذشته به ما گفتند نامه زندان در رابطه با پرونده حبیب به دادگاه ارسال شده است. موقعی که ما به دادگاه مراجعه کردیم پاسخ روشنی به ما ندادند. فقط به پسرم گفته بودند که نامه در ارتباط با درگیری تو با یکی از پرسنل زندان است. ما قبل از مراجعه خیلی نگران شدیم؛ یعنی با توجه به حکم قطعی پرونده، فکر کردیم نامه در مورد اجرای حکم پسرمان باشد.

محتوای نامه چی بود؟

بالاخره نفهمیدیم محتوای نامه چی چیزی بوده است، آنها هیچ جواب روشنی به ما ندادند. به ما هم اخطار دادند که به حبیب بگوییم دست از درگیری با پرسنل زندان بردارد که به نفع پرونده اش نیست.

حبیب الله لطفی چه زمانی و به چه ترتیبی دستگیر شد؟

دو سال و نیم پیش دستگیر شد. حبیب در ایلام دانشجو بود و درس می خواند، برای تعطیلات برگشته بود خانه، عصر بود. کیس کامپیوترخواهرش را به خدمات کامپیوتری برد، موقعی که برگشت، صاحب مغازه تلفنی به او گفت مشکل کامپیوتر برطرف شده و جهت دریافت آن به مغازه برگردد. حبیب این کار را به روز بعد موکول کرد، اما صاحب مغازه با اصرار گفت باید همان روز برگردد و کامپیوتر را ببرد. پسرم هم از خانه بیرون رفت و دیگر برنگشت و تا ساعت 7 و نیم غروب که صاحب خدمات کامپیوتری به ما تلفن زد از او بی خبر بودیم؛ اینجا بود که از طریق آن آقا متوجه شدیم حبیب دستگیر شده.

پسر شما چه رابطه ای با صاحب آن مغازه داشت؟

رابطه خاصی نداشت، آشنایی حبیب با او در حد یک هم محله ای بود. صاحب خدمات کامپیوتری تلفنی به ما گفت که چند مامور به مغازه ا ش رفته و تهدیدش کرده بودند که باید به یک بهانه ای حبیب را به مغازه برگرداند. او گفت ماموران زیاد بودند و بعضی هایشان چند متری دور تر از مغازه داخل ماشین نشسته بودند. بعد گفت به محض ورود حبیب، آنها دستگیرش کردند و با خودشان بردند.

او نگفت مامورین متعلق به چه سازمانی بودند؟

گفت با توجه به ظاهرشان مامورین اداره اطلاعات یا یکی دیگر از نهادهای امنیتی بودند.

بعد از اینکه فهمیدید پسرتان دستگیر شده است چه اقدامی کردید؟

اول به 110 تلفن زدیم گفتند اینجا نیست و باید به اداره آگاهی مراجه کنید؛ اداره آگاهی هم ما را به اداره اطلاعات فرستاد. به اداره اطلاعات که رفتیم آنها بازداشت حبیب را تائید کردند و گفتند فقط چند تا سئوال و جواب ساده است و بعد از چند ساعت آزاد می شود. این تنها پاسخی بود که از مامورین اطلاعات دریافت کردیم. تا 9 روز اصلا از سرنوشت پسرمان خبر نداشتیم. بعد از نه روز یکی از فامیل هایمان تلفن زد و گفت حبیب را در حالی که 3 نفر وی را – که توان راه رفتن نداشته و در میان بازوانشان نیمه خمیده و به سختی قدم بر می داشته – دیده که از پله های بیمارستان بالا می بردند و 8 نفر نظامی و لباس شخصی هم آنان را اسکورت می کردند. ما دوباره به اداره اطلاعات مراجه کردیم، ولی آنها منکر این مسئله شدند که حبیب را به بیمارستان منتقل کرده باشند. به هر حال بعدها از طریق خود حبیب فهمیدیم که آن روز به خاطر خونریزی شدید کلیه تحت شکنجه به بیمارستان منتقلش کرده بودند. ما تا چهار ماه نتوانستیم فرزندمان را ببینیم.

بالاخره فهمیدید پسرتان را به چه اتهامی دستگیر کردند؟

آنها می گویند حبیب عضو یکی از احزاب کرد بوده و با آنها همکاری کرده و با همین اتهام و اتهاماتی نظیر اقدام علیه امنیت ملی و… دستگیرش کرده اند. ولی پسر ما فقط دانشجو بود و بس. او هم مثل خیلی از دانشجویان دیگر در دانشگاه به فعالیتهای فرهنگی و مدنی علاقه مند بود و ضمن درس خواندن، در بعضی از جلسات و مراسمهای دانشجویی که همگی مجوز قانونی داشتند شرکت می کرد.

پسر شما با احزاب کرد در ارتباط بود؟

نه؛ فعالیتهای حبیب در حد همین چیزهای بود که به شما گفتم. پسرم در دانشگاه شان، در حد حقوق صنفی نماینده دانشجویان ایلام بود و فقط در قالب تشکل های مدنی قانونی فعالیت می کرد. کل فعالیتهای سیاسی پسرم درفعالیت های دانشگاهی خلاصه می شد.

وکیل یا وکلای حبیب در مورد آخرین وضعیت پرونده او چه چیزی به شما گفته اند؟

آقایان صالح نیکبخت و نعمت احمدی به شکل رسمی، ، دفاع از پرونده را به عهده گرفته اند. بر حسب اظهارات ایشان حبیب به اتهام محاربه از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد به اعدام محکوم شده، اما این اتهامات ثابت نشده و حبیب هم در آن دادگاه پنچ دقیقه ای که بدون حضور ما در تاریخ 10 تیرماه 1378 برگزار شد، هیچ یک از این اتهامات را به عهده نگرفته است. وکلای پسرم پس از صدور این حکم بار دیگر پرونده را به دادگاه تجدید نظر ارسال کردند. اما با وجود اعتراض وکلا به این حکم غیرحقوقی، در 10 بهمن ماه 1387 باردیگر حبیب در دادگاه تجدید نظر به اعدام محکوم شد.

در طول دو سال و نیم گذشته چند بار با فرزندتان ملاقات داشته اید؟

تا چهار ماه که نتوانستیم حتی تلفنی با حبیب حرف بزنیم. در طول این دوسال ونیمی هم که در زندان بوده شاید بتوانم بگویم رویهمرفته چهار بار فرزندمان را به صورت حضوری ملاقات کرده ایم. برای دریافت اجازه ملاقات حضوری هم بارها و بارها به دادگاه مراجه کردیم تا توانستیم این چند بار او را ملاقات کنیم. الان هم نزدیک به 5 ماه است که اجازه ملاقات حضوری به ما نداده اند. آخرین بار با اینکه قاضی اسکندری کتبا نامه ملاقات حضوری را برای ما امضا کرد، ولی پرسنل زندان اجازه ملاقات ندادند.

برای جلوگیری از اجرای این حکم شما هیچ مجرای دیگری به جز مجاری رسمی و قانونی را امتحان کرده اید؟

بله، قبل از انتخابات هنگام سفر رهبر به سنندج ما نامه ای که حاوی درخواست عفو بود به ایشان نوشیتم. با تلاشی بسیار سرانجام توانستیم نامه را به مسئول ملاقاتهای وی برسانیم. نامه را از ما گرفتند و گفتند حتماپاسخ نامه تان را دریافت می کنید. بعد از این سفر، با وجودی که پاسخ بیشتر نامه ها داده شد، ولی ما هیچ وقت پاسخ نامه ای را که به رهبر ارسال کرده بودم دریافت نکردیم.

مدتی قبل گفته شد که احکام اعدام 14 نفر از زندانیان سیاسی کرد لغو شده است؛ حبیب هم جزو این افراد بود؟

تا جایی که ما مطلع هستیم هیچ حکمی به طور رسمی الغا نشده است. آقای نیکبخت هم به ما گفته اند که حکم اعدام حتی در دیوان عالی کشور هم تایید شده است. البته بنا به درخواست ما نامه عفو به دادگاه تقدیم شده است، ولی کمسیون عفو امیدوار کننده نیست.مدتی قبل سازمان حقوق بشر کردستان به ما گفت اجرای احکام اعدام متوقف شده است و نگران نباشید، ولی با توجه به اجرای حکم فصیح یاسمنی نگرانی های ما بیشتر شده. وکلای حبیب هم توقیف یا الغای حکم را به ما اعلام نکرده اند.

پیش بینی شما در مورد پرونده پسرتان چیست؟ به نظرتان این پرونده به کجا خواهد رسید؟

واقعا از اجرای حکم نگرانیم، هفته گذشته حکم فصیح یاسمنی را اجرا کردند، ما قطع امید کرده ایم و از طریق برخی از منابع غیر رسمی هم مطلع شدیم که شمارش معکوس اجرای حکم پسرما شروع شده.

آخرین باری که حبیب با شما تماس گرفت چه زمانی بود و در مورد وضعیتش چه گفت؟

الان نزدیک به 10 روز است که باما تماس نگرفته. او را حتی از تماس تلفنی هم محروم کرده اند. آخرین باری که تلقنی باپسرم حرف زدم نزدیک به 15 روز قبل بود، چیز خاصی در مورد روال پرونده اش نگفت و از هیچ چیز خبر نداشت. اما آخرین باری که حضوری او را ملاقات کردیم گفت پرسنل زندان به داخل زندان یورش برده و فحاشی کرده اند و در مورد خودش گفت که وسایل شخصی اورا تفتیش کرده و تمام کتابها و یاداشت هایش را با خودشان برده اند بعد هم به عناوین مختلف گزارشهایی مبنی بر درگیری او با پرسنل زندان را به دادگاه ارسال می کنند.

چه درخواستی از مسئولان حکومتی و نهادهای حقوق بشری دارید؟

با اینکه از مسئولان قطع امید کرده ام ولی باز ازآنها می خواهم که احکام اعدام را متوقف کنند. از تمام نهادهای حقوق بشری می خواهم نسبت به اجرای حکم پسرم و دیگر محکوم شدگان به اعدام سکوت نکنند و به داد جوانهای بی گناه ما و مادران چشم به راهشان برسند. هر لحظه منتظر اجرای حکم فرزندم هستم. من به جایی رسیده ام که بگویم هرکاری می خواهید انجام دهید، فقط پسرم را اعدام نکنید. به درگاه خداوند پناه می برم

برادرم تروریست نیست، مردم باور نکنند
24 12 2010

خواهر حبیب الله لطیفی: برادرم تروریست نیست، مردم باور نکنند

|حبیب‏الله لطیفی دانشجوی رشته صنابع دانشگاه ایلام در تاریخ یکم آبان ماه ۱۳۸۶ بازداشت و پس از تحمل بیش از سه ماه انفرادی و شکنجه جسمی از سوی شعبه ی اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی حسن بابایی به اتهام محاربه و افساد فی الارض به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام این زندانی از سوی دادگاه تجدید نظر استان عینا تائید شد و روز گذشته به وکیل این زندانی اعلام شده است که روز یکشنبه 5 دی ماه حکم این زندانی اجرا خواهد شد.

در همین راستا گزارشگر هرانا با خواهر این زندانی گفتگویی را انجام داده است که به شرح زیر است:

روز گذشته در رسانه های حقوق بشری اعلام شد که حکم اعدام آقای حبیب الله لطیفی روز یکشنبه اجرا خواهد شد آیا شما از این موضوع اطلاع دارید؟

بله این خبر صحت داره حکم ایشان به اجرایی احکام رفته است دیروز حکم ایشان به وکیل وی آقای صالح نیکبخت ابلاغ شده است و روز یکشنبه 5 دی ماه این حکم اجرا خواهد شد.

آیا شما یا وکیل پرونده اقدامی برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام ایشان انجام دادند؟

امروز که تعطیل است فعلا هم نمیشه کاری کرد، آقای نیکبخت هم به ما گفتند به عنوان یک وکیل در این مرحله فقط میشه درخواست عفو کرد.

آیا برادرتون از ابلاغ حکم به وکیل اطلاع دارند؟

نه متاسفانه ما هنوز نتونستیم به حبیب اطلاع بدیم از طرفی پدر و مادرم هم از این موضوع آگاه نیستند و تنها من و وکیلش از این موضوع اطلاع داریم.

خانم لطیفی نحوه بازداشت برادرتون به چه شکل بوده است؟

حبیب را یکم آبان 1386 بازداشت کردند سه ماه در سلول انفرادی اداره اطلاعات سنندج تحت شکنجه های وحشتناکی قرار گرفته بود و تحت همین شکنجه ها ازش اقرار گرفتند که هیچ کدومش واقعی نیست و همه گفته های خودش را چند ماه بعد در دادگاه تکذیب کرد و گفت که تحت شکنجه ازش اعتراف گرفتند ولی دادگاه قبول نکرد.

محاکمه ایشان چه زمانی و به چه شکلی برگذار شد؟

دادگاه بدوی ایشان خیلی دیر و در تاریخ 25 بهمن ماه سال 87 برگذار شد و به اتهام محاربه و افساد فی الارض محاکمه و به اعدام محکوم شدند در این دادگاه تنها وکیل ایشون حضور داشت و شخص حبیب و ما از برگذاری دادگاه بی اطلاع بودیم.

دادگاه تجدید نظر ایشان هم که اصلا شبیه دادگاه تائید نظر بود و اصلا نه متهم و نه وکیل و نه ما از برگذاری آن اطلاع پیدا کردیم و یک دفعه اعلام کردند که دادگاه تجدید نظر استان هم حکم را تائید کرده است

دیوان عالی کشور هم که چند سالی هست دخالتی در احکام صادره در استان های غربی کشور از جمله کردستان دخالتی نمیکنه و حکمی که از سوی دادگاه تجدید نظر تائید بشه مستقیم به اجرای احکام ارسال می شود.

در صحبت های قبلی به شکنجه ها اشاره کردید آیا از جزئیات این شکنجه ها با خبر هستید؟

حبیب برای اینکه ما ناراحت نشویم جزئیات شکنجه ها را به ما نگفت ولی تنها چیزی که ما می دانیم این هست که حبیب را انقدر با باتوم کتک زدن که کلیه هاش خونریزی کرده بود و به بیمارستان تامین اجتماعی سنندج منتقل شد و یکی از آشنایان دیده بودش در زندان، در اثر همین شکنجه ها حبیب چهار هفته سینه خیز راه میرفت و اصلا نمی توانست از جای خودش حرکت کند.

وضعیت جسمی کنونی ایشان چطور هست؟

وضعیت جسمیش نسبت به سالهای قبل بد نیست الان ولی مشکلات گوارشی دارند و دندان هاشون عفونت کرده و ما تقاضا کردیم این ها رو درمان کنن ولی هیچ جوابی و رسیدگی انجام نشده تا حالا

آیا ملاقات حضوری با ایشون دارید و اجازه تماس دارند با منزل؟

هشت ماه هست که ملاقات حضوری نداریم، ملاقات کابینی هم در هفته یکبار و 15 دقیقه است، تماس تلفنی ایشون هم هر سه روز یکبار هم به مدت 15 دقیقه است که در روزهای تعطیل تماس نمیشه گرفت.

با توجه به اینکه حکم ایشان به اجرای احکام زندان رفته است چه در خواستی از مجامع حقوق بشری دارید؟

ما درخواست داریم که هر کسی می تونه برای حبیب کاری بکنه دریغ نکنه، اون ارزشش را داره که بهش کمک بشه از مجامع حقوق بشری می خواهیم به حرف های که در رسانه های دولتی گفته میشه توجه نکنند، حبیب یک تروریست نیست، اون دانشجوی رشته صنایع دانشگاه ایلام بوده و به خاطر همین بازداشت هم از ادامه تحصیل محروم شده است.

اینجا در رسانه های دولتی از حبیب به عنوان یک تروریست یاد میشه تا به این شکل از حمایت های بین المللی برای نجات جانش جلوگیری بشه من از مردم می خوام که این حرف ها را باور نکنند.

با تشکر از فرصتی که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار دادید
جمعه 03 دی 1389-

Advertisements

کارها

اطلاعات

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: