دستگیری رهبر «جندالله» یا جنگ روانی برای فشار بر پاکستان؟

25 12 2010

مَی مَکُران ـ در دو روز گذشته خبر های ضد و نقضی در باره دستگیری رهبر «جندالله» منتشر می شود. در حالی که استاندار سیستان و بلوچستان این خبر را تکذیب کرده و «جندالله» نیز با انتشار اطلاعیه ای این خبر را دروغ دانسته است، سایت «زاهدان پرس» و «کیهان» شریعت مداری و خبرگزاری ایرنا، در اقدامی مشترک، بطور مرتب به انتشار اخبار جدید با جزئیات بیشتری در این رابطه مبادرت کرده اند. زاویه انتشار این اخبار نیز بنظر می رسد بالابردن فشار بر دولت پاکستان است. تا جائی که «زاهدان پرس» با انتشار التیماتمی دو گزینه را در برابر مقامات پاکستانی مطرح کرده است: تحویل اعضای «جندالله» و جلوگیری از فعالیت آن ها در خاک پاکستان و یا ورود نیروهای جمهوری اسلامی به خاک پاکستان برای وارد آورد ضربه به این گروه. هم زمان نیز خبرگزاری ایرنا از پایان اجلاس کشورهای عضو اکو با حضور ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، تاجيكستان، آذربايجان، ازبكستان، تركمنستان، قزاقستان و قرقيزستان خبر داد و نوشت: «نشست وزراي كشور سازمان همكاري هاي اقتصادي ‹اكو› روز جمعه در استانبول با تاكيد بر لزوم توسعه همكاري هاي امنيتي كشورهاي عضو و محكوم كردن فعاليت هاي تروريستي در منطقه بالاخص عمليات اخير تروريستي در چابهار به كار خود پايان داد .». روشن است که کشاندن مسائل بلوچستان به کنفرانس اکو و حضور وزیر کشور جمهوری اسلامی در آن کنفرانس با توجه به با توجه به حضور فعالیت های ضد دولت های مرکزی در بلوچستان ایران و بلوچستان پاکستان، و یا فعالیت های ضد دولتی در کردستان ایران و کردستان ترکیه، به همکاری های امنیتی این کشورها معنای تازه ای خواهد بخشید و فشار بر نیروهای سیاسی را بشدت افزایش خواهد داد. و زمینه استفاده از پشت جبهه در کشورهای همسایه را پائین آورده و هزینه ی آن را بشدت بالا خواهد برد.
پيام عبدالرئوف ريگي سخنگوي جنبش مقاومت جندالله


يك منبع مطلع در گفت و گو با ايرنا اعلام كرد؛

جزئيات دستگيري سركرده گروهك تروريستي جندالشيطان
تهران- يك منبع مطلع كه خواست نامش فاش نشود در تماس با خبرنگار ايرنا، جزييات بيشتري را از نحوه دستگيري سركرده گروهك تروريستي جندالشيطان در پاكستان اعلام كرد.
اين منبع آگاه، روز جمعه به ايرنا گفت: نيروهاي امنيتي پاكستان چند روز پيش در عملياتي موفقيت آميز فردي بنام ‹جهان زيبا› نوه ‹اكبر بكتي› را دستگير كردند.
وي افزود: فرد دستگير شده در تحقيقات و بازجويي ها، از ارتباط خود با عبدالرئوف ريگي و محمد ظاهر بلوچ سركردگان گروهك تروريستي جندالشيطان، پرده برداشته و محل انبار بزرگ تسليحات اين گروهك تروريستي را كه از آن برعليه مردم مظلوم و بي دفاع استفاده مي شد، افشا كرد.
اين منبع آگاه گفت: نيروهاي امنيتي پاكستان پس از تدابير لازم و با تجهيزات كامل اين محل را به محاصره در آورده و موفق شدند علاوه بر محمد ظاهر بلوچ حدود 17 نفر از تروريستهاي تحت امر وي را نيز دستگير كنند.
عبدالرئوف ريگي برادر بزرگ عبدالمالك ريگي و سركرده معنوي گروهك تروريستي جندالشيطان است كه پس از معدوم شدن عبدالمالك، با همدستي تروريست ديگري به نام ‹محمد ظاهر نارويي› معروف به محمد ظاهر بلوچ كه به عنوان سركرده اين گروهك برگزيده شده در ماههاي گذشته اقدام به جنايات متعددي بر عليه مردم مظلوم و بي دفاع منطقه كرده و در همه عمليات تروريستي در سيستان و بلوچستان دست داشته اند.
لازم به يادآوري است، ‹اكبر بكتي› از سران معروف و معتمدين مردمي ايالت بلوچستان بود كه چندي پيش توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله كشته شد.
معاون امنيتي استاندار سيستان و بلوچستان نيز پيشتر به ايرنا خبر داده بود: ارتباط مداوم با مسوولان ذيربط در پاكستان براي روشن شدن جزييات دستگيري سركرده گروهك تروريستي جندالشيطان ادامه دارد.
جلال سياح روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرده بود: مسوولان استان از مدتها پيش با ارتباط مستقيم و مداوم با مقامهاي رسمي در پاكستان پيگير دستگيري سركرده و اعضاي گروهك تروريستي جندالشيطان هستند.
گروهك تروريستي جندالشيطان معروف به گروهك ريگي با حمايت سرويسهاي اطلاعاتي غرب و منطقه، تاكنون با انجام عمليات متعدد تروريستي از جمله ‹تاسوكي، دارزين كرمان، مسجد علي ابن ابيطالب (ع)، مسجد جامع زاهدان، همايش سران طوايف در پيشين، گروگانگيري، راهبندي و راهزني مسلحانه، شهادت ماموران انتظامي، خلع سلاح چند پاسگاه و گروگانگيري ماموران، شهادت شماري از گروگانها و آخرين مرحله آن نيز تاسوعاي خونين چابهار’، دهها نفر از مردم شيعه و سني را شهيد و زخمي كرده است.

زاهدان پرس ـ این خبر مرتب تکمیل تر می شود؛
محمد ظاهر بلوچ در چنگال نیروهای اطلاعاتی پاکستان

تاريخ انتشار:03 دی 1389 ساعت 13:03
تازه ترين گزارش هاي دريافتي حاكيست ، نيروهاي امنيتي پاكستان طي عملياتي محمد ظاهر بلوچ را به عنوان رهبر گروهك ريگي كه نام جندالله را براي خود برگزيده دستگير كرده اند
منابع محلي در پاكستان روز جمعه ضمن تاييد دستگيري سركرده جديد گروهك تروريستي ريگي وي را› محمد ظاهر بلوچ› معرفي كردند.
به گزارش زاهدان پرس،تازه ترين گزارش هاي دريافتي حاكيست ، نيروهاي امنيتي پاكستان طي عملياتي محمد ظاهر بلوچ را به عنوان رهبر گروهك ريگي كه نام ‹جندالله› را براي خود برگزيده دستگير كرده اند.
در گزارش هاي اوليه نام رهبر گروهك ريگي ‹ عبدالرئوف ‹ذكر شده بود.
سايت بي بي سي نيز تاييد كرده است كه محمد ظاهر بلوچ رهبر گروهك ريگي است.
گفته مي شود، منابع اطلاعاتي براي تثبيت عمليات دستگيري كه ‹موفقيت آميز ‹ نيز خوانده شده و انتقال وي به مكان مناسب در گزارش هاي اوليه نام عبدالرئوف را عنوان كردند.
جمهوري اسلامي ايران از پاكستان خواستار استرداد عوامل اين گروهك تروريستي شده است.
گروهك ريگي در آخرين اقدام تروريستي خود در شهر چابهار در جنوب شرق ايران در هفته گذشته و روز تاسوعاي حسيني 38 تن از مردم را به شهادت رساند و ده ها تن را زخمي كرد.
اين اقدام تروريستي با محكوميت جهاني از جمله پيام دبيركل سازمان ملل و دبيركل سازمان كنفرانس اسلامي همراه شد.
در همین حال رجانیوز نیز نوشت، تلويزيون GEO پاكستان كه يكي از شبكه‌هاي مهم اين كشور است، چهارشنبه شب از بازداشت جانشين سركرده گروهك تروريستي ريگي خبر داد كه رجانيوز ظهر پنج‌شنبه اولين خبر را به نقل از اين شبكه در ميان منابع داخل كشور منتشر كرد. با اين حال،‌ اخبار جديد حاكي است علاوه بر دستگيري سركرده فعلي اين گروهك،‌14 عضو ديگر نيز در ميان بازداشت‌شدگان وجود دارند.
بخش اطلاعات ارتش پاكستان اين 15 نفر را دستگير كرده كه اين بخش اصلاعاتي نسبت به سرويس اطلاعاتي اين كشور (ISI) به رئيس‌جمهور و دولت اين كشور نزديك‌تر است.
گزارش‌ها حاكي است دليل اصلي اقدام ارتش پاكستان براي بازداشت اين اشرار، هشدار سرلشگر فيروزآبادي ارشدترين مقام نظامي ايران به اين كشور همسايه در مورد اقدام متقابل ايران بوده است. رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح پس از انفجار هفته گذشته تروريستي در چابهار به پاكستان هشدار داد كه در صورت اقدام نكردن پاكستان براي كنترل مرزهايش و جلوگيري نكردن از اين فعاليت‌هاي تروريستي، ايران از حق مشروع خود استفاده خواهد كرد.
در عين حال، به‌نظر مي‌رسد مقامات پاكستان قصد دارند پيشنهاد مبادله اين اشرار را مطرح كنند. اين در حالي است كه اين پيشنهاد با توجه به شرارت‌هاي اين گروهك و طراحي و پشتيباني آن‌ها در خاك پاكستان با همكاري بخش‌هايي از سرويس اطلاعاتي اين كشور (ISI) اساساً‌ موضوعيت نداشته و دولت پاكستان به‌دليل تأخير و تعلل در بازداشت اين تروريست‌ها به ايران بدهكار است و نمي‌تواند براي تحويل دادن آن‌ها به مقامات كشورمان شرط تعيين كند.
برخي رسانه‌ها شب گذشته جانشين بازداشت شده گروهك شرور شرق كشور را عبدالرئوف معرفي كرده بودند كه استاندار سيستان و بلوچستان در واكنش به اين خبر، گفت منابع پاكستاني بازداشت عبدالرئوف را رد كرده‌اند.
اين در حالي است كه فرد دستگير شده، بر اساس خبر اول رجانيوز، «محمد ظاهر» سركرده فعلي اين گروهك است كه پس از اعدام عبدالمالك ريگي به‌عنوان جانشين او معرفي شده بود. عبدالرئوف ريگي برادر عبدالمالك است كه علاوه بر سخنگويي، نقش مفتي اين گروهك تروريستي را دارد و فتواي قتل تعداد زيادي از هموطنان بيگناه را همين فرد شرور صادر كرده است.
رجانيوز روز گذشته تأكيد كرد كه سيستم ديپلماسي كشور تا قبل از اينكه سرويس اطلاعاتي پاكستان (ISI) وارد عمل شود و از نفوذ خود براي فراري دادن اين شرور استفاده كند، بايد براي استرداد او به سرعت فعال شود تا تجربه قبلي بازداشت ريگي در خاك پاكستان قبل از بازداشت او در آسمان ايران از سوي نيروهاي اطلاعاتي كشورمان تكرار نشود.
ارتش پاكستان حدود يك سال قبل از بازداشت ريگي در آسمان ايران، او را در روستاهاي مرزي پاكستان بازداشت كرده بود اما سرويس اطلاعاتي پاكستان كه با همكاري امريكا نقش ويژه‌اي در پشتيباني مالي و اطلاعاتي از گروهك شرور شرق كشور دارد، او را فراري داد و دولت پاكستان نيز از اساس بازداشت وي را تكذيب كرد.

ضرب‌الاجل ایران برای تحویل جندالشیطان

تاريخ انتشار:03 دی 1389 ساعت 15:34
در پی جنایات اخیر تروریست ها در مرزهای شرقی ایران و تردد آزادانه گروهک جندالشیطان در خطوط همجوار با کشور پاکستان، مقامات کشورمان 2 گزینه را برای ریشه‌ کنی تروریسم از منطقه مطرح کردند
در پی جنایات اخیر تروریست‌ها در مرزهای شرقی ایران و تردد آزادانه گروهک جندالشیطان در خطوط همجوار با کشور پاکستان، مقامات کشورمان 2 گزینه را برای ریشه‌کنی تروریسم از منطقه مطرح کردند.
به گزارش زاهدان پرس، در پی جنایات اخیر تروریست‌ها در مرزهای شرقی ایران و تردد آزادانه گروهک جندالشیطان در خطوط همجوار با کشور پاکستان، مقامات کشورمان 2 گزینه را برای ریشه‌کنی تروریسم از منطقه مطرح کردند.
بر پایه گزارش شبکه ایران، روابط تهران- اسلام‌آباد اگرچه به علت مسلمان بودن 2 کشور، تابع مشترکات اولیه دوستی و برادری است‌ اما محیط استراتژیک ایران برای سازمان‌های جاسوسی و نظامی بیگانه، همواره محل جذب و تداوم برخی ناامنی‌ها به‌شمار می‌رود؛ از این رو سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی ظرفیت شرق ایران را به علت سکونت و تردد اهل سنت، هدف مناسبی برای عملیات و جنایات خود می‌بینند. از طرفی ژئوپلتیک همسایه‌های شرقی باعث دغدغه‌ها و نگرانی‌های استراتژیکی می‌شود که حضور ناتو در این مرزها نیز به نوبه خود مزید بر علت شده و بر ضرورت برخورد قاطع با این عوامل نا‌امنی می‌افزاید.
در کنار این مسائل نباید فراموش کرد که اتحاد پاکستان با آمریکا برای اشغال افغانستان و در اختیار قرار دادن امکانات پاکستان به نیروهای متجاوز و اشغالگر و هم مرز شدن نیروهای آمریکایی درشرق با ایران، همه و همه بر نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به منطقه می‌افزاید. جمهوری اسلامی در چنین شرایطی با تحلیل واقع‌بینانه از روند تحولات و اهداف جدید آمریکا در منطقه و پس از مسجل شدن همکاری این دشمن قدیمی با گروهک‌های تروریستی تصمیم گرفت تجربه دستگیری سرکرده جندالشیطان را این بار برای بقایای این گروهک به‌کار گیرد.
بدین منظور رئیس‌جمهور کشورمان در تماس تلفنی با آصف‌علی زرداری، رئیس‌جمهور پاکستان خواستار ریشه‌کنی تروریسم شد. احمدی‌نژاد با اشاره به شهادت جمعی از زنان، کودکان و مردم چابهار در این اقدام ضدانسانی تصریح کرد: ‌ این جنایت در مراسم عزاداری فرزندان پیامبر خدا صورت گرفته و مرتکبان این عمل نه تنها مسلمان نیستند بلکه به هیچ دینی هم اعتقاد ندارند. رئیس جمهور از زرداری خواست دستگاه امنیتی این کشور را مامور کند تا تروریست‌های شناخته شده را هر چه سریع‌تر دستگیر کرده و تحویل جمهوری اسلامی بدهند.
رئیس‌جمهور با اعلام آمادگی دستگاه‌های امنیتی ایران برای تبادل اطلاعات و همکاری دوجانبه با پاکستان خاطر نشان کرد: همکاری و اقدام قاطع 2 کشور به یقین موجب ریشه‌کنی تروریسم در منطقه خواهد شد. آصف‌علی زرداری نیز در این گفت‌وگوی تلفنی اطمینان داد پاکستان از هیچ‌گونه کمک و همکاری برای ریشه‌کنی تروریسم دریغ نخواهد کرد و از دکتر احمدی‌نژاد خواست مراتب تاسف او به مقام معظم رهبری، ملت ایران و بازماندگان این واقعه تروریستی ابلاغ شود.
اما ضرب‌الأجل رئیس شورایعالی امنیت ملی ایران برای تحویل بقایای گروهک‌های تروریستی در حالی مطرح می‌شود که بر اساس اطلاعات واصله مستندات محکمی درباره نقش سازمان اطلاعات ارتش پاکستان در آموزش تروریست‌ها وجود دارد.
البته حضور تروریست‌ها در مرزهای شرقی کشور به گروگانگیری شهرستان سرباز توسط گروهک ریگی معدوم باز می‌گردد که این حرکات از آن پس موجی از ناامنی را در شرق ایجاد کرد اما در زمستان 1388 سربازان امام زمان در عملیات گسترده خود در سطح کشورهای منطقه، عبدالمالک ریگی سرکرده این جنایتکاران را دستگیر و در تابستان جاری اعدام کردند. پس از آن اما 2 حادثه در شرق کشور رخ داد که اولی به حادثه شعبانیه و دومی به حادثه تاسوعا معروف شد.
جمهوری اسلامی اما این بار در تصمیمی قدرتمندانه با هشدار به مقامات پاکستانی سعی دارد عرصه را برای ورود خود به جریان دستگیری این گروهک فراهم آورد. اگر دولت پاکستان نسبت به رفت و آمد و آموزش افرادی که در کشورمان عملیات تروریستی انجام می‌دهند، همکاری‌های لازم را با ایران نداشته باشد، پس از دادن اولتیماتوم لازم فضا برای اقدام صریح‌تر جمهوری اسلامی مهیا می‌شود. اسماعیل کوثری، عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره گفت: در صورتی‌که دولت پاکستان همکاری‌های لازم درباره حفاظت از مرزهای شرقی کشورمان را نداشته باشد، قطعاً مسؤولان کشورمان اقدام متقابلی را در دستور کار خود قرار خواهند داد.
وی تصریح کرد: اگر مقامات پاکستانی اقدامی عملی و نتیجه بخش درباره برقراری امنیت در مرزهای مشترک این کشور با ایران انجام ندهند و به واسطه این ضعف، افرادی وارد کشورمان شوند که به عملیات انتحاری و مشابه آن دست بزنند، قطعا وزارت امورخارجه تدابیر لازم را جهت مقابله با آنها اتخاذ خواهد کرد. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره می‌کوشد از راه برادری و دوستانه مسائل را مورد حل و فصل قرار دهد، افزود: با وجود روابط دوستانه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، در صورتی‌که این کشور نسبت به افراد خاصی بی‌تفاوت باشد جمهوری اسلامی ایران بیش از این تحمل نکرده و اولتیماتوم لازم را به دولتمردان این کشورخواهد داد.
در جریان آخرین عملیات جمهوری اسلامی برای دستگیری سرکرده جندالشیطان، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات نیز اعلام کرده بودکه شواهد و مدارک خوبی از دستگاه اطلاعاتی پاکستان در اختیار داریم که نشان می‌دهد عبدالمالک ریگی و مجموعه تروریست‌های وی مرتبط با دستگاه اطلاعات پاکستان هستند. توانمندی‌های دفاعی کشورمان در حالی برای قدرت‌های منطقه اثبات شده است که تنها راه مقابله با اقدامات تروریستی در جنوب شرق کشور، تعقیب و سرکوب گروهک‌های تروریستی در خاک پاکستان است. باید این گروهک‌های ضدانقلاب که در کشورهای همسایه مثل پاکستان مأوا داشته و در آنجا پشتیبانی می‌شوند، در همان خاک تعقیب و سرکوب شوند و این قدرت نزد نیروهای نظامی کشور وجود دارد. افکار عمومی خواهان اقدام سریع و قاطع نهادهای مسؤول برای سرکوب تروریست‌هایی است که آزادانه با عبور از مرزهای جنوب‌شرق کشور با پاکستان دست به جنایت زده و به‌راحتی با بازگشت به خاک این کشور، از دام ماموران امنیتی کشورمان می‌گریزند.
بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد بمب‌گذاری انتحاری در چابهار را محکوم کرد. مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اعلام کرد: بر اساس بیانیه‌ای که در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک انتشار یافت،
بان کی مون از این اقدام شنیع تروریستی که علیه عزاداران روز مقدس تاسوعا انجام شد، متعجب و متاسف شد. دبیر کل پیام تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان همچنین دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد.

گزارش خبري كيهان
خبرهاي ضد و نقيض از دستگيري جانشين عبدالمالك ريگي در پاكستان

سرويس سياسي-
سركرده گروهك ريگي به همراه 14 عضو اين گروهك تروريستي در پاكستان دستگير شدند.
منابع خبري خارجي و داخلي از دستگيري «محمدظاهر ريگي» و 14 عضو گروهك تروريستي «جندالشيطان» توسط ارتش پاكستان خبر دادند. اين خبر را نخستين بار شبكه تلويزيوني «جيو» پاكستان منتشر كرد. «محمد ظاهر» سركرده فعلي گروهك ريگي است كه پس از اعدام عبدالمالك ريگي، به عنوان جانشين وي معرفي شده بود.
در پي جنايت تاسوعاي حسيني در شهرستان چابهار به دست تروريست هاي اين گروهك كه به شهادت حدود 40 تن و جراحت تعداد بيشتري انجاميد، مقامات عالي رتبه نظامي كشورمان به اسلام آباد، در مورد لزوم برخورد عملي با اين گروهك تروريستي هشدارهاي جدي دادند.
در يكي از اين واكنش ها، سرلشكر فيروزآبادي- رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح- اعلام كرد در صورت اقدام نكردن پاكستان براي كنترل مرزهايش و جلوگيري نكردن از فعاليت هاي تروريستي، ايران از حق مشروع خود استفاده خواهد كرد.
گفتني است تا لحظه تنظيم اين خبر- شامگاه ديروز- مقامات رسمي كشور از تاييد نهايي آن خودداري كرده اند، اما شواهد حاكي از صحت آن است.
اظهارات استاندار سيستان و بلوچستان درباره دستگيري برادر عبدالمالك
استاندار سيستان و بلوچستان گفت : تمام دستگاه هاي مربوطه در استان و سطح كشور در تلاش هستند تا حقي از مردم سيستان و بلوچستان و علي الخصوص خانواده هاي آسيب ديده از حوادث تروريستي اين استان ضايع نشود.
به گزارش خبرنگار كيهان از زاهدان مهندس علي محمد آزاد افزود: مدت هاست كه مسئولين كشور و سيستان و بلوچستان با جديت با مقامهاي پاكستان براي دستگيري سركرده گروهك و باقيمانده اعضاي آنها مذاكره كرده اند.
استاندار سيستان و بلوچستان در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار كيهان با اشاره به انتشار خبري به نقل از وي در يكي از رسانه هاي كشور مبني بر تكذيب خبر دستگيري سركرده گروهك تروريستي، گفت: بنده به هيچ عنوان اين خبر را تكذيب نكرده ام بلكه گفته ام هنوز به صورت رسمي اين خبر از سوي مقامهاي ايالت بلوچستان پاكستان به ما اعلام نشده است.
آزاد ضمن اشاره به گفت و گوي صريح رئيس جمهور با نخست وزير پاكستان اظهار داشت: اين گفت وگو تاثير بسزايي در جديت مقام هاي پاكستان براي مقابله با تروريست داشته است .
وي تاكيد كرد : تلاش ديپلماتيك به صورت مضاعف از زمان اطلاع انتشار اين خبر گرفته شده و با تمام توان از حقوق خانواده هاي داغدار شهدا حمايت خواهيم كرد.
رئيس شوراي تامين استان تصريح كرد: طرف پاكستاني در طول تمام مذاكرات انجام شده قول مساعد براي همكاري داده است كه هم اينك زمان اجراي تعهدات اين كشور در قبال ملت ايران رسيده است.
استاندار با اشاره به پخش اخبار دستگيري سركرده گروهك ريگي در رسانه هاي پاكستان افزود: همكاري دو كشور مسلمان ايران و پاكستان در قبال تروريسم و افراط گري هاي مذهبي منوط به دوره زماني خاصي نمي باشد و اين موضوع با توجه به انتشار خبر دستگيري سركرده گروهك جندالشيطان در رسانه هاي رسمي اين كشور آن را فقط وارد مرحله جديدتري از ادامه همكاري ها براي خشكاندن تروريسم در منطقه خواهد كرد.
وي خاطر نشان كرد: تمامي دستگاه هاي امنيتي و سياسي كشور براي ريشه كني تروريسم در خاك پاكستان آماده همكاري مي باشند و پروژه دستگيري اعضاي گروهك جندالشيطان مي تواند هرچه بيشتر براي ريشه كني افراط گري در منطقه و دو كشور كمك كند.
آزاد تاكيد كرد: تلاش دو كشور براي مقابله با ترورسيم بايد تا نابودي همه تروريست ها با هر آرم و مسلكي ادامه پيدا كند.
وي تصريح كرد: افكار عمومي ايران منتظر انجام تعهدات از طرف كشور مسلمان و برادر پاكستان بوده و در اين ميان جمهوري اسلامي تمامي شرايط را رصد خواهد كرد و شيطنت هاي مغرضانه را خارج از چارچوب مذاكرات انجام شده با طرف پاكستاني بي پاسخ نخواهد گذاشت.

استاندار در گفتگویی اختصاصی با زاهدان پرس؛
پاکستانی ها برای تحویل و مبارزه با تروریست ها وقت کشی نکنند

تاريخ انتشار:04 دی 1389 ساعت 09:32
وی با اشاره به اینکه نظام آمادگی کامل برای تحویل تروریست ها را دارد، افزود: مسئولین پاکستانی هرچه سریعتر نسبت به پخش اخبار رسانه های کشورشان یاید تعیین موضع کرده و اعضای گروهک جندالشیطان را به ایران تحویل بدهند
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به پخش اخبار دستگیری ااعضای گروهک تروریستی جندالشیطان در رسانه های پاکستان اظهار داشت: مقامات پاکستانی برای بازگرداندن تروریست ها و همچنین مبارزه بیشتر با تروریست ها وقت کشی نکنند.
مهندس علی محمد آزاد در گفتگویی اختصاصی با زاهدان پرس، اظهار داشت: طبق توافقات صورت گرفته شده پاکستانی ها موظف هستند تروریست ها را به ایران تحویل بدهند.
وی با اشاره به اینکه نظام آمادگی کامل برای تحویل تروریست ها را دارد، افزود: مسئولین پاکستانی هرچه سریعتر نسبت به پخش اخبار رسانه های کشورشان یاید تعیین موضع کرده و اعضای گروهک جندالشیطان را به ایران تحویل بدهند.
استاندار بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان به صورت مرتب با مقامات ایالت بلوچستان پاکستان که با ما هم مرز هستند مذاکره شده و از مدت ها قبل نسبت به دستگیری گروهک ریگی در اینباره کار دیپلماتیک صورت گرفته است.
آزاد گفت: با ناامن شدن پاکستان برای تروریست ها می توانیم شاهد از بین رفتن بسیاری از شرارت ها در جنوب شرق کشور باشیم.
وی تاکید کرد: دستگاه های امنیتی برای دستگیری دیگر اعضای باقیمانده گروه در تلاش هستند و به سرنخ های خوبی نیز رسیده اند.
استاندار تصریح کرد: ما خود را موظف به حفظ حقوق خانواده های داغدیده حوادث تروریستی استان می دانیم و در اینباره کوچکترین عقب نشینی نخواهیم کرد.
رئیس شورای تامین استان با بیان اینکه امروز خود مردم پاکستان نیز از افراط گری های مذهبی و شرارت خسته شدند و دو ملت همواره با هم روابط حسنه و برادری داشته اند، افزود: پس از حادثه غم انگیز سیل در پاکستان و حضور بی سابقه نیروهای امدادی جمهوری اسلامی در پاکستان و کمک های بی سابقه مسئولین و مردم به سیل زدگان پاکستانی امروز مردم پاکستان نیز نمی توانند دشمنان ملت ایران را در میان خود تحمل کنند.
وی تاکید کرد: پس از جنایت تاسوعای چابهار تلاش های دیپلماتیک روند مضاعفی به خود گرفت بطوریکه شاهد بودیم رئیس جمهور محترم خود با نخست وزیر پاکستان مذاکره تلفنی کرده و انتظارت صریح جمهوری اسلامی را از مقامات پاکستان بیان کرده است.
استاندار سیستان و یلوچستان در پایان ابراز امیدواری کرد همچنانکه بسیاری از اعضای گروهک و عبدالمالک ملعون به سزای جنایات خود رسیدند باقیمانده گروهک نیز در آینده ای نزدیک در چنگال عدالت گرفتار شوند

مقامات پاکستان؛
سرکرده جندالشیطان را به ایران تحویل می‌دهیم / ابعاد تازه ای از دستگیری عبدالرئوف

تاريخ انتشار:04 دی 1389 ساعت 11:27
اسلام آباد اعلام کرد که ریگی پس از بازجویی های لازم از سوی مقامات امنیتی پاکستان به ایران تحویل داده خواهد شد.
این مقامات همچنین از تلاش های نیروهای پاکستانی پس از بمب گذاری اخیر این گروه در چابهار برای متلاشی کردن گروه شیطانی جندالله خبر داده‌اند
در حالیکه پایگاه های خبری گروهک ریگی با ذوق زدگی خبر عدم تحویل عبدالرئوف ریگی توسط مقامات پاکستانی را منتشر کرده اند مقامات پاکستانی طی مصاحبه ای با روزنامه «نیوز» چاپ پاکستان اعلام کرده ند که به زودی عبدالرئوف را تحویل ایران خواهند داد.
به گزارش زاهدان پرس و به نقل از روزنامه «نیوز» چاپ اسلام آباد، مقامات پاکستان از تحویل سرکرده جدید گروهک «جندالشیطان به ایران در در آینده نزدیک خبر دادند.
بر پایه گزارش شبکه ایران، مقامات پاکستان اعلام کردند که «عبدالرئوف ریگی» که تلفن بی‌سیم او در حالی که در مرزهای ایران و پاکستان در حال تلفن به یک روزنامه «الشرق الاوسط» چاپ لندن بود، ردیابی شد و وی پس از بازداشت به ایران تحویل داده خواهد شد.
عبدالرئوف پس از مجازات و اعدام شدن عبدالمالک ریگی به‌ عنوان رییس جدید گروهک جندالشیطان منصوب شد.
اسلام آباد اعلام کرد که ریگی پس از بازجویی‌های لازم از سوی مقامات امنیتی پاکستان به ایران تحویل داده خواهد شد.
این مقامات همچنین از تلاش‌های نیروهای پاکستانی پس از بمب‌گذاری اخیر این گروه در چابهار برای متلاشی کردن گروه شیطانی جندالله خبر داده‌اند.
پس از آنکه مکالمه تلفنی ضبط شده ریگی به مقامات امنیتی پاکستانی اطلاع داده می‌شود، آنها پس از 24 ساعت و در پی یک عملیات کماندویی او را دستگیر کردند.

Advertisements

کارها

اطلاعات

4 responses

25 12 2010
rostam

فاشیسم اسلامی نیازی به آوردن فشار بر پاکستان ندارد. صدها کارمند امنیتی و کارگزار سیاسی پاکستانی از تهران مقرری ثابت میگیرند.
سازمان امنیت پاکستان میلیاردها دلار از خامنه ای دریافت میکند. خامنه ای پنجاه سال پیش کتابی در باره نقش پاکستان در منطقه نوشته و از آنروز خودرا کارشناس پاکستان میداند . او برنامه های بزرگی دارد . پنج سال است سعی کرده است جنگی بین هند و پاکستان بر پا کند اما با هوشیاری هندی ها و آمریکایی ها شکست خورده است. جند اله باید بجای کارهای تاکتیکی تروریستی شاهرگ رژیم در پاکستان را هدف قرار دهد. جند اله باید شاخه غیر نظامی درست کند و مرتبا روی نقش مخرب رژیم افشا گری کند. همانطور که مجاهدین خلق میکنند . مجاهدین چهل سال اسلحه بکار بردند . تانک هم داشتند ولی در این ۵ سال بدون اسلحه رژیم را بیچاره کردند . بلوچها متاسفانه کم سواد هستند و دنیا را نمیشناسند . لطفا بیانیه های امنیتی رژیم را ۳ بار بخو ا نید و متوجه میشوید وحشت دارند روابط آنان با سازمان امنیت پاکستان که برای کارهای مخرب سطح بالا ساخته شده است در ماجرای جند اله صدمه بیند . شما با کمربند انفجاری نمیتوانید کنفرانس سیاسی بگذارید . شاهرگ رژیم در پاکستان است. آنها میخواهند آنرا به عراق دوم بدل کنند . همانطور که دختران ایرانی را د راختیار گروهبانهای عراقی قرار میدهند دختران بلوچ را حراج خواهند کرد. با این گرازها باید با فراست مبارزه کرد . سر بریدن افراد کمک نمیکند فقط دل شما را خنک میکند . اگر واقعا جند اله میخواهد ضربه بزند باید در سطح بالا تر عمل کند. این چهره شبیه به القاعده کمک میکند که رژیم حتی در داخل اپوزیسیون شما را منزوی کند. آیا به پنج میلیون ایرانی مخالف رژیم در خارج نیاز ندارد؟

25 12 2010
rostam

به آرایش کلمات و انتخاب لغات در این متن دقت کنید. من حق داشتم . بزرگترین دغد غه رژیم این است که نور افکن روی سازمان امنیت پاکستان افتد و معلوم شود رژیم آنجا بیشتر از عراق نفوذ دارد . ماموران پاکستانی حاضر هستند با رژیم همکاری کنند اما حاضر نیستند بین رژیم و آمریکا یکی را انتخاب کنند . هم خر را میخواهند و هم خرما را و این برای رژیم هم مطلوب است زیرا آنوقت ماموران پاکستانی اسرار آمریکا را هم برای فروش عرضه میکنند. در جنگ روانی رژیم سعی کرده بخش مسلحانه مبارزات مردم بلوچ را به آمریکا وصل کند و متاسفانه موفق هم شده است . در حالی که جند اله استقلال عمل و رای دارد و تنها ست و مظلوم و کوتاه اندیش و به همین دلیل ضربه میخورد. این متن امنیتی رژیم را با دقت بر رسی کنید :
رجانيوز روز گذشته تأكيد كرد كه سيستم ديپلماسي كشور تا قبل از اينكه سرويس اطلاعاتي پاكستان (ISI) وارد عمل شود و از نفوذ خود براي فراري دادن اين شرور استفاده كند، بايد براي استرداد او به سرعت فعال شود تا تجربه قبلي بازداشت ريگي در خاك پاكستان قبل از بازداشت او در آسمان ايران از سوي نيروهاي اطلاعاتي كشورمان تكرار نشود.
ارتش پاكستان حدود يك سال قبل از بازداشت ريگي در آسمان ايران، او را در روستاهاي مرزي پاكستان بازداشت كرده بود اما سرويس اطلاعاتي پاكستان كه با همكاري امريكا نقش ويژه‌اي در پشتيباني مالي و اطلاعاتي از گروهك شرور شرق كشور دارد، او را فراري داد و دولت پاكستان نيز از اساس بازداشت وي را تكذيب كرد.

25 12 2010
rostam

بیشترین نفوذ رژیم در ISI است و در اعلامیه های خود سعی میکند آنرا استتار کند. چرا ؟ زیرا پاکستانی ها سنی هستند و اگر ماجرا رو شود هزینه های رژیم با لا میرود. ماموران پاکستانی البته همکاری را ادامه میدهند اما حقوق بیشتر طلب میکنند که دادن ان در شرایط تحریم برای رژیم سخت است. اگر بلوچها راست میگیویند در خارج پاکستان را رسوا کنند .

25 12 2010
rostam

حا لا چه باید کرد؟ رژیم افراد مهمی را دستگیر کرده است و سعی خواهد کرد را میتواند روحیه مردم بلوچ را خراب کند. از این ماجرا ها باید درس گرفت برای زدن ضربه های بعدی به پیکر رژیم و این ضربه ها را باید متوجه دستگاههای امنیتی ان کرد. از طریق ایجاد چالشهای مداوم و حساب شده در چند سطح و نه انفجار کور بمبها .
اگر جند اله میخواهد یا نمیخواهد باز هم عملیات مسلحانه کند من با این نظر نمیتوانم
آنرا عوض کنم اما پیشنهادی دارم برای بالا بردن هزینه های رژیم . آیا یادتان هست کردستان بیست سال پیش را ؟ احمدی نژاد مسول مهم سرکوب کردها بود. رژیم متوجه شد تا وقتی پشت جبهه کردها محکم باشد ضربه زدن به آنان دشوار است. پس عملیات امنیتی مهمی را برای همکاری با جلال طالبانی انجام داد . در نتیجه توانست در سال ۱۳۶۹ عملیات مهمی به رهبری احمد کاظمی( که خامنه ای دو سال قبل هواپیمای او را ساقط کرد زیرا کاظمی از باند محسن رضایی بود) انجام دهد. کردهای ایرانی را داخل عراق محاصره کردند در حالی که آنها خواب بودند.
آیا فیلم یا کتاب لحظات ۱۷ گانه بهاران را دیده اید؟ این داستان در باره سربازان گمنام ارتش سرخ در داخل آلمان نازی است و سماجت و مهارتهای نفوذی را تبلیغ و آموزش میدهد . ابتدا بصورت کتاب داخل چپها و بعد فیلم در صدا و سیما مرتبا پخش میشد.
حالا میرسیم به پیشنهاد من . بلوچها باید با اجرای یک سری کنفرانسها در لندن همکاری سازمانهای امنیتی پاکستان با رژیم را زیر نور افکن ببرند. در فضای ویکی لییکس این بسیار مشتری خواهد داشت . رژیم پروژه بزرگی در کشمیر دارد و بهترین جا برای ضربه زدن به ان لندن است. تروریسم شیعه بسیار موذی است و سنی ها را علیه مذهب خودشان بکار میگیرد و بکشتن میدهد .
با چنین کنفرانسی که بهتر است بعد از نوروز انجام شود اما از امروز آگهی شود رژیم جریمه و هزینه زیادی متحمل خوهد شد. اما کنفرانس باید در سطح بالا باشد و رسانه ها آنرا ثبت کنند . یک محور دیگر که میتوان از رژیم جریمه گرفت عومل نفوذی ان در داخل اپوزیسیون است. اگر دقت کرده باشید تعداد زیادی از سازمانهای چپ و لیبرال و ناسیونالیست جند اله را محکوم کردند . به چه عنوانی ؟ آیا به عنوان اینکه مبارزه با رژیم ممنوع است ؟ خیر به عنوان آنکه انفجار انتحاری تروریسم است و باید انر د رهر کجا محکوم کرد. خوب نکته همین است . این سازمانها در کارنامه خود ندارند که تروریسم رژیم را در عراق و یا تشبسا ت تروریستی رژیم را در کشمیر و یا آفریقا محکوم کرده باشند زیرا دروغگو هستند . تروریسم رژیم را به عنوان مبارزه با آمریکا پسند میکنند هر اندازه هم کور و زشت باشد. از طرفی همانطور که علی یونسی پنج سال پیش گفت رژیم داخل این سازمانها نفوذی هم دارد و مدیریت میکند . رژیم حتی داخل مجاهدین خلق هم نفوذی دارد. مردم بلوچ باید از این سازمانها دعوت کنند با تمام امکانات رسانه ای خود در کنفرانس افشای تروریسم رژیم در کشمیر شرکت کنند. این چالشی مهم خواهد بود برای آنان . مسلما یا دیدگاههای بیمار گونه آنان و یا مدیریت منیتی رژیم در داخل آنان اجزه این را نخواهد داد. این میشود جریمه دوم رژیم. در پایان دستگیری سران بلوچ به تنهای برای سازمان امنیت پاکستان ممکن نبوده است و حتما نفوذی هایی از طریق رژیم در تشکیلات جند اله هستند . از انشای بیانیه فیروز آبادی و سخنان احمدی نژاد این مطلب این است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: