گاهشمار نا امنی در استان سیستان و بلوچستان به نقل از بی بی سی

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران در چند سال اخیر به یکی از نا امن ترین استانهای مرزی این کشور تبدیل شده است.

آمیخته بودن جمعیت شیعه و سنی، فعالیت گروه های مسلح بلوچ، مرز طولانی با پاکستان، قاچاق سودآور مواد مخدر، تبیعض و نارضایتی اهالی از مسئولان محلی و حکومت مرکزی و دسترسی آسان به سلاح غیرمجاز همگی از عواملی معرفی شده اند که در تضعیف امنیت این استان موثرند.

هرچند سیستان و بلوچستان همواره امنیتی شکننده داشته، اما از سال ۱۳۸۴ با گروگانگیریها و آدمکشیهای گروه جندالله، این استان به دردسری بزرگ برای مقامات امنیتی و قضایی ایران بدل شده است.

رهبران جندالله هدف گروه خود را مقاومت مردمی برای احقاق حقوق بلوچها (سنی مذهب) می خوانند، ولی جمهوری اسلامی این گروه را تروریستی و دارای گرایشهای وهابی و سلفی می داند و می گوید آن از سوی آمریکا و بریتانیا حمایت می شود، اتهامی که این دو کشور رد کرده اند.

به موازات خونین تر شدن ناآرامی ها، تلاش برای افزایش کنترل مرز، ایجاد قرارگاه امنیتی بعثت و تشکیل ستاد امنیت شرق کشور همگی از تلاشهای دولت آقای احمدی نژاد برای تقویت امنیت این استان عمدتا سنی نشین بوده است.

گاهشمار تحولات مهم امنیتی استان سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۸۴ از نظرتان می گذرد.
۱۳۸۴: کشتار در تاسوکی

بیست و سوم شهریور: رسانه های ایران گزارش دادند پیمان فروزش و گلمحمد بامری، نمایندگان شهرستانهای زاهدان و ایرانشهر در مجلس در اعتراض به انتصاب حبیب الله ده مرده به استانداری سیستان و بلوچستان از نمایندگی مجلس استعفا داده اند. آقای فروزش علت اعتراض را «گرایشهای مشخص ناسیونالیستی» آقای ده مرده علیه بلوچهای سنی مذهب عنوان کرده بود.

بیست و سوم آذر: سخنگوی دولت تایید کرد در جریان سفر محمود احمدی نژاد به سیستان و بلوچستان یکی از محافظان وی به نام حجت گرمابدری و راننده اتومبیلش در جاده بین سراوان و چابهار بدست راهزنان کشته شده است.

دوازدهم دی: سخنگوی دولت ایران تایید کرد که در جریان حمله ای به یک پاسگاه در نزدیکی سراوان ۹ مرزبان به گروگان گرفته شده اند. یک روز پیشتر فردی با تماس با شبکه العربیه اعلام کرده بود این گروگانگیری را گروه جندالله انجام داده که تا آن زمان چندان شناخته شده نبود. فیلمی که از شبکه العربیه پخش شد، نشان می داد یک مرد مسلح هشدار می دهد که اگر زندانیان جندالله توسط جمهوری اسلامی آزاد نشوند، گروگانها کشته خواهند شد.

بیست و پنجم دی: ایران تایید کرد که سه کایت سوار ترکیه ای توسط گروه جندالله در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده اند. بنا به گزارش رسانه ها، گروگانگیران در قبال آزادی این سه نفر خواستار یک میلیون دلار شده بودند. ایران گروگانگیران را وابسته به القاعده معرفی کرد.

دهم بهمن: وزارت کشور ایران خبر داد که مرزبانان سراوان «با تلاش معتمدین و بزرگان طوایف مرتبط» و «بدون دادن هیچ امتیازی» به گروگانگیران بعد از ۳۱ روز اسارت آزاد شدند. در بیانیه وزارت کشور آمده بود که هفت مرزبان آزاد شده اند. در همان روزهای نخست، یکی از گروگانها رها شده بود و گروگانگیرها گفته بودند یکی دیگر را به قتل رسانده اند.

بیست و پنجم اسفند: اعضای گروه جندالله که ملبس به اونیفورم پلیس بودند، حدود ساعت ۹ شب در محور زابل- زاهدان در منطقه تاسوکی، با برپا کردن ایست بازرسی به شش خودرو عبوری حمله کرده و ۲۲ تن را کشتند و شمار دیگری را به گروگان گرفتند. شماری از مسئولان استان از جمله مسئول حراست فرمانداری و مسئول حراست امور آب زاهدان، یکی از روحانیون دفتر رهبر ایران در استان جزو کشته شدگان بودند و حسنعلی نوری فرماندار زاهدان و ‬معاونش زخمی شدند. اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس، این عملیات را «سفارشی» خواند و گفت که عاملان از ابتدا تا انتهای این حمله را فیلمبرداری کرده و «تحویل نیروهای اطلاعاتی آمریکا داده اند.»

بیست و هفتم اسفند: مصطفی پورمحمدی، وزیر وقت کشور، آمریکا و بریتانیا را در حمله تاسوکی مقصر دانست. او گفت که برخی از مقامات سرویسهای امنیتی آمریکا و بریتانیا با «اشرار» ملاقات داشته و «آنها را به این قبیل اعمال تروریستی تشویق کرده اند.»
۱۳۸۵: حمله به اتوبوس سپاه
سربازان ایرانی

جندالله پانزده مامور پاسگاهی در سراوان را به قتل رساند

دوم فروردین: شبکه الجزیره فیلمی را پخش کرد که بنا به اعلام این شبکه گروگانهای واقعه تاسوکی را نشان می داد. در این فیلم، مردی که خود را عضو جندالله معرفی می کرد، تهدید کرد در صورت آزاد نشدن پنج عضو زندانی این گروه، گروگانها به قتل خواهند رسید.

بیستم فروردین: حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان، در جلسه علنی مجلس گفت که طی دو روز گذشته، «تعداد زیادی» از مردم سیستان و بلوچستان کشته یا به گروگان گرفته شده اند. او خطاب به رییس مجلس گفت که صبر مردم منطقه از ناامنی به سر رسیده است.

نهم اردیبهشت: یک مقام امنیتی از بسته شدن مرز زابل با همکاری نیروهای ارتش، سپاه و نیروی انتظامی خبر داد، ولی گفت که هنوز احساس ناامنی در منطقه زیاد است. او از تشکیل یک قرارگاه تازه به نام بعثت با حضور «نیروهای مردمی» خبر داد.

هفدهم اردیبهشت: وزیر وقت کشور ایران تایید کرد که گروه جندالله یکی از گروگانهای خود را کشته است. مصطفی پورمحمدی تاکید کرد این فرد از گروگانهای واقعه سه ماه پیشتر تاسوکی نبود.

بیست و هشتم اردیبهشت: نیروهای انتظامی، سپاهی و بسیجی مانور «اقتدار» را با هدف سرکوب «اشرار» در غرب زاهدان آغاز کردند.

سی ام اردیبهشت: وزارت خارجه بریتانیا اتهام ایران مبنی بر دخالت سرویسهای اطلاعاتی بریتانیا در ناآرامی های سیستان و بلوچستان را رد کرد. مقامات امنیتی ایران گفته بودند در حمله به پایگاه «اشرار» مدارکی یافته اند که حاکی از ارتباط آنها با بریتانیا و آمریکا بوده است.

ششم خرداد: فرمانده پلیس سیستان و بلوچستان از آزادی چهار گروگان و دستگیری ۱۴ نفر در ارتباط با گروگانگیری در این استان خبر داد. نماینده زاهدان اعلام کرد این چهار نفر از گروگانهای حمله تاسوکی نبودند.

بیست و هشتم مرداد: ده لشکر نیروی زمینی ارتش ایران در رزمایش «ضربت ذوالفقار» در مرز این کشور با پاکستان در استان سیستان و بلوچستان شرکت کردند.

دوازدهم بهمن: در جریان حمله به ماموران نیروی انتظامی در تقاطع بلوارهای بزرگمهر و معلم زاهدان، چهار مامور و یک غیر نظامی کشته شدند. دو نفر به اتهام دخالت در این عملیات مسلحانه اعدام شدند.

بیست و پنجم بهمن: بر اثر انفجار یک خودروی حامل بمب در مسیر اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در بلوار ثارالله زاهدان، دستکم سیزده نفر کشته و سی نفر مجروح شدند. گروه جندالله ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این حمله، اعلام کرد آن را به تلافی اعدامهای پیشتر اعضای خود انجام داده است. سازمان ملل این بمبگذاری را محکوم کرد.

بیست و هفتم بهمن: در پی وقوع صدای انفجار در حوالی بلوار جمهوری زاهدان، فرماندار این شهر منشاء آن را یک نارنجک صوتی توصیف کرد که در «یک عملیات کور» منفجر شده بود. اما شاهدان عینی از شلیک گلوله آر پی جی توسط افراد ناشناس به سمت یک دستگاه خودرو پلیس و اصابت آن به یک پست برق خبر دادند.

سی ام بهمن: به حکم دادگاه انقلاب نصرالله شنبه زهی به جرم «دخالت در بمبگذاری» پنج روز پیشتر بر سر راه اتوبوس سپاه در محل انفجار اعدام شد.

هشتم اسفند: گروهی که اشرار مسلح معرفی شدند، دو مامور مرزبانی ایران را در منطقه مرزی نگور به قتل رساندند و چهار نفر دیگر را به گروگان گرفتند و به پاکستان بردند.

بیست و سوم اسفند: احمد سریر که عضو جندالله معرفی شده بود، به جرم مشارکت در حمله مسلحانه دو سال پیشتر به پاسگاه ناهوک و قتل فرمانده پاسگاه در پارک لاله زاهدان اعدام شد.
۱۳۸۶: قطع دست و پا

بیست و دوم فروردین: محسن اژه ای، وزیر اطلاعات، در پاسخ به اکبر اعلمی، عضو وقت کمیسیون امنیت ملی مجلس، اعلام کرد ماموران وزارتخانه اش در ماجرای تاسوکی در ۲۵ اسفند ۱۳۸۴ تعلل نکرده اند. آقای اعلمی گفته بود که ماموران و مسئولان امنیتی سیستان و بلوچستان در پیش بینی و واکنش سریع به این حمله کوتاهی کرده بودند.

بیست و نهم فروردین: رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد گروهی از ماموران پلیس به جرم کوتاهی و قصور در انجام وظیفه در جریان واقعه تاسوکی مجازات شدند. این مقام شمار این افراد را اعلام نکرد ولی تاکید کرد آنها با عاملان آن حمله همدستی نکرده بودند.

اول اردیبهشت: دفتر اکبر اعلمی، عضو وقت کمیسیون امنیت ملی مجلس، که مصرانه پیگیر حمله تاسوکی از طریق طرح سوال از وزرای کشور و اطلاعات بود، پاسخ استانداری سیستان و بلوچستان را در نامه ای داد. آقای اعلمی استاندار سیستان را به بی کفایتی و بی تدبیری در تامین امنیت متهم کرد.

هشتم خرداد: فردی به نام سعید ق. در ارتباط با قتل چهار مامور انتظامی در دوازدهم بهمن ۱۳۸۵ در تقاطع بلور بزرگمهر و معلم زاهدان در این شهر اعدام شد.

بیست و هشتم تیر: در جریان درگیری با گروهی که اشرار و قاچاقچیان مسلح معرفی شدند، یازده مامور سپاه پاسداران در ارتفاعات روستای دومک در منطقه کورین در ۸۰ کیلومتری زاهدان کشته و ۹ نفر دیگر مجروح شدند.

بیست و هشتم مرداد: مسئولان انتظامی اعلام کردند «اشرار مسلح» با حمله به چند خودرو در جاده چابهار-ایرانشهر و آتش زدن آنها، ۲۱ غیرنظامی را گروگان گرفته و به پاکستان گریخته اند. سه روز بعد گزارش شد که نیروهای پاکستانی با حمله به مخفیگاه این گروه، گروگانها را آزاد کرده و سرکرده آنها، شیرخان، را به قتل رسانده اند. حبیب الله دهمرده، استاندار وقت، در وب سایت خود می گوید که «با دیپلماسی فعال و همکاری خوب حکمران بلوچستان پاکستان» گروگانها ظرف ۱۲ ساعت آزاد شدند که «در تاریخ استان و حتی کشور بی نظیر بوده است.» پاکستان اعلام کرد که یکی از گروگانگیرهای بازداشتی را به ایران تحویل می دهد.

دهم مهر: مهدی توکلی، از روحانیون شیعه که برای تبلیغ امور دینی در ماه رمضان از زاهدان به خاش اعزام شده بود، همزمان با ایام ضربت خوردن امام اول شیعیان در یکی از مسجد روستای افتخارآباد خاش توسط «دو شرور موتورسوار» به قتل رسید.

شانزدهم دی: دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که دست راست و پای چپ پنج نفر متهم به شرکت در ناآرامی های استان قطع شده است. چهار روز بعد شیرین عبادی، فعال حقوق بشر، این نوع مجازات را «نقض بارز حقوق بشر و از مصادیق شکنجه» خواند.

پنجم بهمن: دادگستری استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد محاکمه دو روحانی و چهار طلبه سنی به اتهام همکاری با گروه جندالله در دادگاه انقلاب زاهدان آغاز شده است. این شش نفر در ۲۲ آذر ۱۳۸۶ در جریان درگیری مسلحانه در مدرسه علمیه روستای چاه جمال در ایرانشهر دستگیر شده بودند.

سی بهمن: سخنگوی قوه قضاییه صدور حکم اعدام برای یعقوب مهرنهاد، فعال بلوچ را تایید کرد. مقامات امنیتی و قضایی ایران آقای مهرنهاد را که در شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۶ بازداشت شده بود، به عضویت در جندالله متهم کرده بودند. اما فعالان بلوچ می گویند او صرفا یک روزنامه نگار و وبلاگ نویس بود که برای احقاق حقوق بلوچها فعالیت مسالمت آمیز می کرد.

۱۳۸۷: گروگانگیری در سراوان
محمد علی آزاد

محمد علی آزاد قبلا استاندار ایلام بود

هفدهم خرداد: بعد از آن که امام جماعت مسجد مکی زاهدان، متعلق به اهل سنت، بر خلاف باور شیعیان، به وفات حضرت فاطمه اشاره کرد نه شهادتش، دو روز ناآرامی در این شهر درگرفت تا این که با دخالت ماموران ضد شورش اوضاع آرام شد.

بیست و سوم خرداد: اعضای جندالله با حمله به یک پاسگاه در سراوان، ۱۶ مامور انتظامی را گروگان گرفتند و به پاکستان بردند.

بیست و پنجم خرداد: دولت پاکستان عبدالحمید ریگی برادر رهبر جندالله و ۱۵ عضو دیگر این گروه را در فرودگاه اسلام آباد به ایران تحویل داد. مقامات ایران عبدالحمید ریگی را مسئول حمله ۲۵ اسفند ۱۳۸۴ تاسوکی معرفی کرده اند.

بیست و هفتم خرداد: ابراهیم کریمی، معاون دادگستری سراوان، توسط مردان مسلح کشته شد. مقامات امنیتی و قضایی ایران احتمال دادند این حمله به تلافی تحویل گرفتن عبدالحمید ریگی از پاکستان صورت گرفته باشد. سه نفر در ارتباط با این حمله دستگیر شدند. همچنین در این روز علیرضا براهویی که عضو جندالله معرفی شده بود، در زاهدان اعدام شد.

بیست و سوم تیر: حبیب الله دهمرده، استاندار سیستان و بلوچستان که انتصابش اعتراضهایی را برانگیخته بود، به استانداری کرمان منصوب شد. ناظران می گویند هرچند آقای دهمرده به عنوان مدیری بومی، بخت بلندی برای بهبود مشکلات استان داشت و مدیری پرکار بود، ولی او با انتصاب مدیران کم توان، «قامت مدیریت استان را کوتاه کرد.» با این حال، آقای دهمرده در وب سایت خود فهرستی از دستاوردهایش را ذکر کرده که نشان می دهد در بهبود برخی شاخصها در میان استانداران ایران، اول بوده است.

چهاردهم مرداد: دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد یعقوب مهرنهاد و عبدالناصر طاهری صدر به اتهام «محاربه و فساد فی الارض از طریق عضویت در جندالله» در زندان زاهدان اعدام شدند. آقای مهرنهاد که خبرنگار و وبلاگ نویس بود، ضمن برگزاری برنامه های فرهنگی مانند کنسرت برای جوانان منطقه، در نوشته های خود از عملکرد مسئولان انتقاد می کرد.

هفدهم مرداد: عبدالمالک ریگی، رهبر جندالله، در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت که حاضر است به صورت مشروط با مقامهای ایران مذاکره کند. او گفت چنانچه حقوق بلوچهای ایران بطور کامل رعایت شود، اعضای جندالله سلاح خود را به زمین خواهند گذاشت و در قالب یک گروه سیاسی فعالیت خواهند کرد. مسئولان ایران این درخواست را رد کردند.

بیست و یکم مرداد: تلویزیون العربیه گزارش داد که جندالله دو سرباز تحت اسارتش را کشته و سه مامور سپاه پاسداران را به گروگان گرفته است.

ششم شهریور: بنا به گزارشها، نیروهای دولتی ساعت سه بامداد با لودر و ماشین آلات سنگین اقدام به تخریب مدرسه دینی «ابوحنیفه» متعلق به اهل سنت در زابل کردند. مولوی عبدالحمید‌‏ اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: «جای تاسف است که برای کتاب و قرآن احترام قائل نشدند.»

سیزدهم شهریور: محمد علی آزاد، استاندار پیشین ایلام، به عنوان استاندار جدید سیستان و بلوچستان منصوب شد. در اردیبهشت ۱۳۸۷ در زمانی که او استاندار ایلام بود، اشتباه در شمارش آرای داریوش قنبری، نماینده اصلاح طلب مجلس، به درگیری در شهرستان ایوان و مرگ دستکم پنج نفر توسط ماموران امنیتی انجامیده بود و شماری از مردم منطقه خواستار عزل او شده بودند.

سی ام شهریور: روزنامه های ایران گزارش دادند که ابراهیم مهرنهاد که برادرش یک ماه پیشتر به اتهام عضویت در جندالله اعدام شده بود، به جرم «اقدام علیه امنیت ملی» به سه سال حبس محکوم شده است. او هنگام بازداشت در اسفند ۱۳۸۶ شانزده سال سن داشت و برای آزادی برادرش تلاش می کرد.

ششم مهر: فضل الله شهبازی، دادستان عمومی و انقلاب خاش توسط افراد ناشناس ترور شد ولی جان سالم بدر برد.

ششم آبان: برخلاف سخنان مقامات ایران، محمد بخش عباسی، سفیر جدید پاکستان در تهران اعلام کرد که عبدالمالک ریگی در پاکستان نیست.

بیستم آبان: مولوی شیخ علی دهواری، امام جمعه مسجد صدیق اکبر سراوان ترور شد. او بعد از اقامه نماز مغرب توسط دو موتورسوار ناشناس کشته شد.

چهاردهم آذر: معاون فرمانده نیروی انتظامی ایران تایید کرد جندالله پانزده نفر از شانزده سربازی را که از پاسگاهی در سراوان به گروگان گرفته بود، به قتل رسانده است. پیشتر یکی از سربازها آزاد شده بود.

هجدهم آذر: کاظم جلالی، مخبر کمیسون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس، خبر داد که برخی از «اشرار و اعضای گروه های تروریستی» در شرق ایران دستگیر شده وعده‌ای از آنها تحت محاکمه قرار گرفته اند. در همین روز، وزیر اطلاعات ایران از آنچه عدم همکاری پاکستان در آزاد کردن گروگانهای سراوان خواند، انتقاد کرد.

یازدهم دی: دو روز بعد از یک حمله انتحاری در سراوان، محمود احمدی نژاد به زاهدان رفت. به گفته نماینده سراوان، انفجار در محل صبحگاه مشترک نیروی انتظامی رخ داد و علاوه بر مرگ چهار نفر به جراحت ۱۲ نفر انجامید.

ششم بهمن: خبرگزاریهای ایران گزارش دادند «اشرار» وانت تدارکات پاسگاه‌های مرزی ایران را در مرز پاکستان مورد کمین قرار دادند و پس از کشتن چند پلیس ایرانی دوباره به خاک پاکستان بازگشتند.

سی ام بهمن: یک نارنجک صوتی در مسجد الغدیر زاهدان منفجر شد، ولی تلفاتی دربر نداشت و تنها خساراتی به ساختمان مسجد وارد کرد. مسئولان امنیتی استان گفتند این نارنجک با هدف «ایجاد رعب و وحشت» منفجر شده است.
۱۳۸۸: بمبگذاری مرگبار

هفتم خرداد: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بمبی در یکی از مساجد شیعیان زاهدان منفجر شد که جان ۲۵ نفر را گرفت و بیش از ۱۲۰ نفر را مجروح کرد. جندالله مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و عامل انفجار را یک بمبگذار انتحاری به نام عبدالخالق ملازهی معرفی کرد. رهبر ایران دستگاه های جاسوسی «قدرتهای مداخله گر» را مقصر دانست، ولی آمریکا هرگونه ارتباطی با این بمبگذاری را تکذیب کرد.

هشتم خرداد: مسئول ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد در زاهدان اعلام کرد در جریان تیراندازی مردان مسلح به این ستاد انتخاباتی سه نفر مجروح شدند.

نهم خرداد: دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد سه نفر در ارتباط با بمبگذاری هفتم خرداد، پیش از خاکسپاری قربانیان، به اتهام افساد فی الارض اعدام شدند، اما جندالله اعلام کرد این افراد عضوش نبودند. در پی این اعدامها و نیز آنچه منابع بلوچ، تعرض به روحانیون اهل سنت در جریان مراسم سوگواری قربانیان می خواندند، مناطقی از زاهدان ناآرام گزارش شد.

یازدهم خرداد: علی لاریجانی، رییس مجلس گفت که برای ایران روشن است که انفجار مسجد زاهدان کار اهل سنت نیست، بلکه کار آمریکاست. او آمریکا را متهم کرد که تروریستها را به انجام «یک سری عملیات کور و رفتار شب پره» علیه جمهوری اسلامی تشویق می کند.

شانزدهم خرداد: دادگستری استان اعلام کرد دو نفر به اتهام عضویت در جندالله و محاربه در زاهدان اعدام شده اند.

بیست و سوم تیر: مسئولان قضایی گفتند ۱۳ عضو جندالله اعدام شده اند، ولی اجرای حکم اعدام عبدالحمید ریگی، برادر رهبر این گروه، برای چند روز به تعویق افتاده است. فعالان بلوچ و سازمانهای مدافع حقوق بشر گفته بودند این افراد عادلانه محاکمه نشده اند.

Advertisements

One response

25 12 2010
rostam

حا لا چه باید کرد؟ رژیم افراد مهمی را دستگیر کرده است و سعی خواهد کرد را میتواند روحیه مردم بلوچ را خراب کند. از این ماجرا ها باید درس گرفت برای زدن ضربه های بعدی به پیکر رژیم و این ضربه ها را باید متوجه دستگاههای امنیتی ان کرد. از طریق ایجاد چالشهای مداوم و حساب شده در چند سطح و نه انفجار کور بمبها .
اگر جند اله میخواهد یا نمیخواهد باز هم عملیات مسلحانه کند من با این نظر نمیتوانم
آنرا عوض کنم اما پیشنهادی دارم برای بالا بردن هزینه های رژیم . آیا یادتان هست کردستان بیست سال پیش را ؟ احمدی نژاد مسول مهم سرکوب کردها بود. رژیم متوجه شد تا وقتی پشت جبهه کردها محکم باشد ضربه زدن به آنان دشوار است. پس عملیات امنیتی مهمی را برای همکاری با جلال طالبانی انجام داد . در نتیجه توانست در سال ۱۳۶۹ عملیات مهمی به رهبری احمد کاظمی( که خامنه ای دو سال قبل هواپیمای او را ساقط کرد زیرا کاظمی از باند محسن رضایی بود) انجام دهد. کردهای ایرانی را داخل عراق محاصره کردند در حالی که آنها خواب بودند.
آیا فیلم یا کتاب لحظات ۱۷ گانه بهاران را دیده اید؟ این داستان در باره سربازان گمنام ارتش سرخ در داخل آلمان نازی است و سماجت و مهارتهای نفوذی را تبلیغ و آموزش میدهد . ابتدا بصورت کتاب داخل چپها و بعد فیلم در صدا و سیما مرتبا پخش میشد.
حالا میرسیم به پیشنهاد من . بلوچها باید با اجرای یک سری کنفرانسها در لندن همکاری سازمانهای امنیتی پاکستان با رژیم را زیر نور افکن ببرند. در فضای ویکی لییکس این بسیار مشتری خواهد داشت . رژیم پروژه بزرگی در کشمیر دارد و بهترین جا برای ضربه زدن به ان لندن است. تروریسم شیعه بسیار موذی است و سنی ها را علیه مذهب خودشان بکار میگیرد و بکشتن میدهد .
با چنین کنفرانسی که بهتر است بعد از نوروز انجام شود اما از امروز آگهی شود رژیم جریمه و هزینه زیادی متحمل خوهد شد. اما کنفرانس باید در سطح بالا باشد و رسانه ها آنرا ثبت کنند . یک محور دیگر که میتوان از رژیم جریمه گرفت عومل نفوذی ان در داخل اپوزیسیون است. اگر دقت کرده باشید تعداد زیادی از سازمانهای چپ و لیبرال و ناسیونالیست جند اله را محکوم کردند . به چه عنوانی ؟ آیا به عنوان اینکه مبارزه با رژیم ممنوع است ؟ خیر به عنوان آنکه انفجار انتحاری تروریسم است و باید انر د رهر کجا محکوم کرد. خوب نکته همین است . این سازمانها در کارنامه خود ندارند که تروریسم رژیم را در عراق و یا تشبسا ت تروریستی رژیم را در کشمیر و یا آفریقا محکوم کرده باشند زیرا دروغگو هستند . تروریسم رژیم را به عنوان مبارزه با آمریکا پسند میکنند هر اندازه هم کور و زشت باشد. از طرفی همانطور که علی یونسی پنج سال پیش گفت رژیم داخل این سازمانها نفوذی هم دارد و مدیریت میکند . رژیم حتی داخل مجاهدین خلق هم نفوذی دارد. مردم بلوچ باید از این سازمانها دعوت کنند با تمام امکانات رسانه ای خود در کنفرانس افشای تروریسم رژیم در کشمیر شرکت کنند. این چالشی مهم خواهد بود برای آنان . مسلما یا دیدگاههای بیمار گونه آنان و یا مدیریت منیتی رژیم در داخل آنان اجزه این را نخواهد داد. این میشود جریمه دوم رژیم. در پایان دستگیری سران بلوچ به تنهایی برای سازمان امنیت پاکستان ممکن نبوده است و حتما نفوذی هایی از طریق رژیم در تشکیلات جند اله هستند . از انشای بیانیه فیروز آبادی و سخنان احمدی نژاد این مطلب این است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: